INDIVIDUALUS VAIKO IR JO ŠEIMOS POREIKIŲ TENKINIMO PROJEKTAS
Individualus vaiko ir jo šeimos poreikių tenkinimo projektas parengtas pagal šią situaciją:
Vaiko situacija šeimoje:
Simui (vaiko vardas pakeistas) 5 metai. Nuo trejų metų jį augina globėja – vaiko močiutė. Vaiko tėvas nežinomas, mama mirusi. Pasak globėjos, mamai buvo sunku tinkamai rūpintis Simu (gyveno nuomojamame bute, nuolat stokojo pinigų, buvo silpnos sveikatos). Globėja nuolat rėmė dukterį pinigais, maistu, prižiūrėdavo Simą. Mirus dukrai, vaiko močiutė tapo oficialia globėja. Simas apsigyveno pas močiutę trijų kambarių bute. Jie gyvena dviese, močiutė dirba, todėl dienos metu būna užimta. Gyvenimo sąlygos geros, vaikas turi savo kambarį, žaislų. Globėja neturi automobilio, todėl neorganizuoja vaikui pažintinių išvykų, su berniuku laisvalaikį leidžia artimoje gyvenamosios teritorijos aplinkoje. Su Simu artimai bendrauja jo teta, globėjos dukra. Simas pasitiki teta, mielai žaidžia su jos 4 metų dukra (pussesere), dalyvauja tradicinėse šventėse, vyksta į išvykas (kitus miestus, prie jūros).
Vaiko situacija mokimo įstaigoje (lopšelyje-darželyje):
Nuo trejų metų vaikas pradėjo lankyti lopšelį-darželį. Berniukas buvo nedrąsus, nekalbėjo, vengė bendrų veiklų su kitais vaikais. Akivaizdžiai matėsi, kad vaiko raida skiriasi nuo bendraamžių. Buvo kreiptasi į miesto pedagoginę psichologinę tarnybą dėl išsamesnio įvertinimo, nes lopšelio-darželio Vaiko gerovės komisija nusprendė, kad Simui yra tikslinga pritaikyti ikimokyklinio ugdymo programą, skirti logopedo, specialiojo pedagogo, mokinio padėjėjo pagalbą. Berniukui buvo nustatytas kompleksinis sutrikimas: kalbos (vidutinis kalbos neišsivystymas), dėmesio ir aktyvumo sutrikimai; mokymosi sunkumai dėl sulėtėjusios raidos (socialines, emocines). Tai yra dideli specialieji ugdymosi poreikiai. Buvo nutarta pritaikyti Ikimokyklinio ugdymo programą; suteikti logopedo, specialiojo pedagogo, socialinio pedagogo, psichologo, mokytojo padėjėjo pagalbą. Lopšelis-darželis drauge su globėja sudarė individualios pagalbos vaikui planą, su vaiku dirba logopedas, specialusis pedagogas, mokinio padėjėjas, šiek tiek vėliau įsijungė ir socialinis pedagogas. Simas dalyvauja meninio ugdymo ir fizinio ugdymo užsiėmimuose. Kaip sekasi įgyvendinti individualios pagalbos planą, aptariama du kartus per metus, dalyvaujant globėjai. Per apytiksliai dvejus metus pasiekta teigiamų pokyčių, tačiau išlieka ir daug sunkumų:
Šį darbą sudaro 1159 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!