• SP (02) gr. stud.
“Sunkiai auklėjamo” paauglio elgesys, veikla, nepaisanti jokių visuomenėje priimtinų bei nustatytų normų bei taisyklių, mokslinėje literatūroje apibūdinama kaip “deviacijos” sąvoka.
• 1. Deviantinis elgesys – tai vienas iš deviacijos pasireiškimo būdų, susijęs su tam tikrą amžių (paauglystė, suaugusieji) atitinkančių socialinių elgesio normų, būdingų tam tam tikriems mikrosocialiniams santykiams (šeimos, mokyklos), pažeidimu ir laužymu.
2. Anot G. Valicko (1997), delinkventiškas elgesys – psichologinis polinkis ar tendencija, pažeisti egzistuojančias elgesio normas. Delinkventinis elgesys – tai smulkūs nusižengimai, moralinių elgesio normų pažeidimai, kurie nesukelia rimto pavojaus ir nepadaro rimtos žalos (pvz.: konfliktiškas elgesys, bėgimas iš pamokų, epizodiškas alkoholio vartojimas).
• 3. Pasak I. Leliūgienės kriminalinis elgesys – tai neteisėti, pažeidžiantys įstatymus veiksmai, už kuriuos gresia atitinkama teisinė atsakomybė ir gali būti iškelta baudžiamoji byla. Kriminalinis elgesys siejamas su nelegalia veikla, tokia kaip smurtas, vagystės, narkomanija.
• Biologiniai veiksniai: nepalankūs fiziologiniai bei anatominiai paauglio organizmo pokyčiai, kurie trukdo sėkmingai jaunuolio socialinei adaptacijai. Biologiniams veiksniams priskiriami tokie veiksniai kaip: a) genetiniai, kurie yra paveldimi. Tai įvairūs intelektualiniai vystymosi sutrikimai, klausos, regos defektai, nervinės sistemos pažeidimai; b) psichofiziologiniai- tai stresinių bei konfliktinių situacijų gyvenime buvimas; c) fiziologiniai – tai įvairūs kalbos sutrikimai, išorinis, fizinis nepatrauklumas, kurie sukelia nepalankias aplinkinių reakcijas, o tai sukelia vaiko nepakankamą socializaciją, adaptaciją bendraamžių tarpe.
• Psichologiniai veiksniai – tai tam tikrų charakterio
bruožų akcentuacijų buvimas. Šie nukrypimai pasireiškia įvairiais nerviniais – psichiniais susirgimais, psichopatijomis, padidintu nervinės sistemos jautrumu. Tai sukelia paauglio įvairias neadekvačias reakcijas į tam tikrus žmones, daiktus ar reiškinius.
• Socialiniai – pedagoginiai veiksniai atsiranda kaip mokyklinio, šeimyninio ar visuomeninio ugdymo proceso defektų padariniai. Vaiko nesėkmės mokykloje, moksle, mokyklos nelankymas (pedagoginis apleistumas), lemia paauglio mokymosi motyvacijos nesusiformavimą, stoką. Svarbus veiksnys paauglio psichosocialiniame vystymesi yra šeima. Nesklandumai šeimoje (pvz.: tėvų nesirūpinimas, abejingumas vaikams) yra prielaidos vaiko deviantinio elgesio susiformavimui.
• Socialiniai - ekonominiai veiksniai apima tokius reiškinius kaip socialinė nelygybė, visuomenės padalijimas į turtingųjų...
Šį darbą sudaro 850 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!