Išvystytos rinkos sąlygomis visoms įmonėms būdingas nestabilumas: vienos įmonės, neatlaikiusios konkurencijos, bankrutuoja, kitos užima jų vietą. Įvairūs autoriai nagrinėjo įmonių bankroto problemas, prognozavo ir teikė siūlymų įmonių vadovams. Tačiau įmonių bankrotų nemažėja. Galima teigti, kad įmonių bankrotas tapo įprastu rinkos ekonomikos reiškiniu, sukeliančiu daug neigiamų socialinių ir ekonominių padarinių.
Temos aktualumas – Lietuvoje yra veikiančių įmonių, kurios dirba nuostolingai ir yra ant bankroto ribos, kitos jau bankrutuoja. Nuo 1993 iki 2001 metų gruodžio 31 dienos bankrotas buvo paskelbtas 14 – kai bankų ir 1382 įmonėms. Iš jų 432 įmonėms bankroto procedūros jau baigtos (405 įmonės likviduotos, 4 – reorganizuotos, 9 - sanuotos, kitose 14-oje bankroto bylos nutrauktos arba sudarytos taikos sutartys). 2002 metų pradžioje bankroto procesas vykdytas 14 bankų ir 950 įmonių, likvidavimo procedūra vykdo 761 įmonių, reorganizavimo – 4 įmonėse, sanavimo – 3 įmonėse, 182 įmonėse sprendimas dėl bankroto procedūros vykdymo dar nepriimtas.
Tiek nemokioms įmonėms bankrutuojant, tiek įmonėms likviduojant, nuostolius dėl įmonių administravimo, likvidavimo ir kitas išlaidas pirmiausia patiria kreditoriai, valstybės institucijos, įmonių darbuotojai. Įmonių finansinės problemos yra glaudžiai siejamos su socialinėmis problemomis, kurios gali didinti socialinę įtampą šalyje ir mažinti šalies ekonominę gerovę (BVP dydį). Įmonių finansinės problemos taip pat įtakoja finansinių tarpininkų veiklos rezultatus, veiklos riziką, gali sukelti finansų krizes.
Mokslinėje literatūroje bankroto teoriją ir praktiką nagrinėjo nemažai autorių W. Beaver (1965, 1967), E. Altman (1968, 1983), J.W. Wilcox (1971), E. Altman, R. Haldman ir P. Narayanan (1977), Ansof (1965), Krugman (1997) ir daugelis kitų mokslininkų. Tačiau bankroto ypatumai pereinamuoju į rinką laikotarpiu yra saviti, o jie yra mažai nagrinėti. Nagrinėjant bankrutuojančių įmonių veiklą, susiduriama ne tik su teoriniu metodų stygiumi, bet jaučiamas ir praktinių sprendimų nepakankamumas.
Tyrimo objektas – penkios subankrutavusios Lietuvos įmonės.
1. Išanalizuoti, apibendrinti teorinius įmonių veiklos finansavimo procesus, atskleisti priežastis, įtakojančias įmonių bankrotą.
2. Išanalizuoti įmonių nemokumo teorinius aspektus, identifikuoti įmonių nemokumo priežastis.
3. Išanalizuoti, apibendrinti Altman nemokumo diagnozavimo...
Šį darbą sudaro 17369 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!