ĮVADAS
Kas iš jūsų, norėdamas pastatyti bokštą,
pirmiau atsisėdęs suskaičiuoja išlaidas,
kad įsitikintų, ar turės iš ko užbaigti?
(Evangelija pagal Luką)
Pasaulyje daugybė žmonių ir visi mes nesame visiškai panašūs, skiriamės tiek savo išvaizda, tiek ir vidumi, t.y. savitu mąstymu, suvokimu, unikaliu sprendimų priėmimu, vieno ar kito reiškinio, situacijos suvokimu. Todėl tikriausiai sutiksite su tuo, kad tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys turi savo nuomonę veiklos pradėjimo, vykdymo, klestėjimo klausimais.
Kiekviena įmonė, organizacija savaime suprantama turi savininką, kuris yra atsakingas už įmonės veiklos tęstinumą, rezultatyvumą. Tik nuo to, kaip kiekvienas supranta pačius svarbiausius kriterijus pradedant verslą, veiklą, galima ir patvirtinti, kad visos įmonės yra skirtingos ne vien pagal savo veiklos pobūdį, bet pagal dydį. Gana dažnai įmonės dydį parodo pradinis, įstatyminis steigiamos įmonės kapitalas.
Kiekvienas savininkas, steigėjas turi pats iš anksto nuspręsti, apsiskaičiuoti, kiek jam reikės pradinio kapitalo, pradinių-pagrindinių fondų, kurio reikės kuo didesniam pelnui, naudai gauti. Tačiau turime taip pat nepamiršti, kad kapitalo dydis neturėtų būti nei per didelis, taip pat negerai yra ir jo stygius. Turėtų būti surastas “aukso vidurys”, kuris nesukelia jokių nesusipratimų, problemų.
1. KAPITALO RINKOS VYSTIMASIS
Lietuvos kapitalo rinkos užuomazgomis gali būti laikoma kooperatyvų veiklos pradžia 1987 m., TSRS įteisinus kooperatyvų steigimą ir veiklą. Pagal kooperatyvų skaičių ir veiklos apimtis Lietuva pirmavo visoje Tarybų Sąjungoje. Ir nors oficiali privataus kapitalo dalis visame atkurtos nepriklausomos Lietuvos respublikos ūkyje buvo nežymi, tačiau būtent kooperatyvų veikloje sukauptas privatus kapitalas labai aktyviai dalyvavo tolimesniame valstybinio kapitalo privatizavime.
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas 1990 m. kovo 11 d. paskatino privačios nuosavybės pagrindų sukūrimą. Po nepriklausomybės atkūrimo visas turtas, esantis Lietuvos Respublikos teritorijoje, buvo paskelbtas Lietuvos Respublikos nuosavybe bei prasidėjo jo privatizacija.
Pirminis privatizavimo etapas, kuris truko 1991-1995 m.m. buvo pagrįstas masinio privatizavimo koncepcija. Per šį etapą Lietuvoje buvo privatizuota 3,4 mlrd. Lt kapitalo nominalia verte, kas sudarė 30 proc. viso valstybės turto arba 81 proc. pirmajame privatizavimo etape numatyto privatizuoti valstybinio kapitalo.
Masinės privatizacijos...
Šį darbą sudaro 9231 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!