I. Kantas – žymus XVIII a. vokiečių filosofas, gyvenęs 1724-1804m. Pagrindines savo filosofinės sistemos idėjas I. Kantas išdėstė veikaluose ,,Grynojo proto kritika“ (1781m.), ,, Į amžinąją taiką“ (1795m.), ,,Praktinio proto kritika“ (1788 m.), ,,Sprendimo galios kritika“ (1790 m.). I. Kantas padarė didžiulę įtaką šiuolaikiniai filosofinei minčiai, savo amžinosios taikos koncepcijoje kategoriškai pasisakęs prieš karus ir pasiūlęs įkurti pasaulinę valstybių federaciją, tautų sąjungą, kuri yra labai artima šių laikų NATO.
Tačiau I. Kantas nebuvo pirmasis, pasiūlęs taikų gyvenimą ir, kuris įžvelgė karo nelaimes ir jo baisias pasekmes. Jau senovėje žmonės galvojo apie tai, kaip panaikinti žudynes iš visuomenės gyvenimo. Pavyzdžiui, Erazmas Roterdamietis savo traktate ,, Taikos skundas“ ragino monarchus padaryti galą karams. XVII a. buvo kilusi idėja sukurti amžinąją taiką valstybių sutartimi, kuriai pritarė žymūs filosofai, tokie kaip Sen Pjeras ir Ž. Ž. Ruso. Tačiau I. Kantas pagrindė neišvengiamybę sudaryti visuotinę taiką. Jis teigė, jog valstybės turėtų imti kurti taikią sąjungą, kaip senovėje žmonės ėmėsi kurti valstybes ir pabrėžė, kad taika yra neišvengiama.
I. Kantas iškėlė mintį sukurti ,,tautų sąjunga“. Savo veikale ,, Į amžinąją taiką“, jis rašė, kad visos šalys turi susijungti į tautų sąjungą, kuri užtikrintųų taikų valstybių sambuvį. Praėjus maždaug 125 metams, po Pirmojo pasaulinio karo buvo įkurta Tautų sąjunga. Po Antrojo pasaulinio karo Tautų sąjungą pakeitė JT. Galima sakyti, kad I. Kantas buvo JT idėjos krikštatėvis. Filosofas pabrėžė, kad žmogaus protas įpareigoja valstybes atsisakyti ,,naturalios būsenos“, pasireiškiančios naujais karais, ir sukurti tarptautinę teisėtvarką, kuri užkirstų kelią karui. Nors kelias i tautų sąjungą yra ilgas, tačiau I. Kantas siūlo siekti visuotinės ir ilgalaikės taikos.
Kadangi šviečiamasis amžius baigėsi karais, trečiojo luomo idėjinių vadų paskelbta proto karalystė virto aukso viešpatavimu, kruvinomis kovomis dėl politinės ir ekonominės hegemonijos, visa tai vis labiau pradėjo dominti I. Kantą, ir į Bazelio taiką, kuri nutraukė Prusijos ir Prancūzijos karą, tačiau nepanaikino priešiškumo ir dėl kurių grėsė...
Šį darbą sudaro 6570 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!