Tyrimai

Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas

9.6   (2 atsiliepimai)
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 1 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 2 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 3 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 4 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 5 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 6 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 7 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 8 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 9 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 10 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 11 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 12 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 13 puslapis
Hermann Ebbinghaus teorijos tyrimas 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmogaus kasdieninio gyvenimo veiklos kokybė yra susijusi su jo atmintimi. Atmintis saugo žinias apie galimas procedūras, leidžia jas pakartoti, vartoti kal­bą, panaudoti naują informaciją, gautą iš mūsų pojūčių. Įvairūs autoriai atmintį apibrėžia skirtingai. Anot A. Jacikevičiaus (1994), atmintis tai - „ ankstesnio patyrimo atspindys, kurį sudaro įsiminimas, išlaikymas ir atsiminimas to, kas anksčiau buvo pažinta, išgyventa ir veikta“ .
Skiriamos dvi atminties struktūros, saugančios informaciją: trumpalaikė ir ilgalaikė atmintis. Trumpalaikėje atmintyje saugoma jau atpažinta informacija. Joje informacija išlaikoma ribotą kiekį ir ribotą laiką (Lapė, 2003). G. Millerio nuomone, trumpalaikės atminties apimtis yra 5 – 7 elementai, kurie išlaikomi ne ilgiau kaip 30 sekundžių (Martišius, 2006). Informacija iš trumpalaikės atminties yra perkeliama į ilgalaikę atmintį, sudėtingą sistemą, kurioje neribotą laiką saugoma beribės apimties informacija (Lapė, 2003).
Atmintis, jos veikla, mechanizmai pradėti tirti ir matuoti XIX amžiuje. Atminties eksperimentinių tyrimų pradininku yra laikomas vokiečių filosofas Herman Ebbinghaus. H. Ebbinghaus siekė išsiaiškinti, kaip išmokstama nauja informacija. Atminties procesą jis laikė naujų asociacijų susidarymu, kurios sustiprinamos kartojimu. Mokslininkas tyrimus atliko su savimi. Eksperimentuose jis naudojo beprasmius skiemenis tam, kad nekiltų asociacijų ir būtų išjungiamas semantinis faktorius, galintis daryti įtaką atsiminimui. Šešiolika beprasmių skiemenų sąrašai buvo kartojami varijuojant kartojimų skaičių ir laiką. Po to skiemenys buvo atgaminami ir skaičiuojamas teisingai atkurtų skiemenų skaičius (Baddley, 2010).
H. Ebbinghaus eksperimentų metu gauti rezultatai yra reikšmingi ir dabar. Jis į atminties matavimą įvedė užmiršimo procesą nustatydamas, kad užmiršimo procesas yra daug greitesnis iš pradžių nei vėliau, o atminties matavimui panaudojo atgaminimo metodą (James, 1998). H. Ebbinghaus nustatė, jog beprasmių skiemenų sekos įsiminimui turi įtakos elementų demonstravimo greitis. Lėčiau keičiantis elementams sekoje - jų įsiminimas gerėja. Vienas svarbiausių jo atradimų – kraštų efektas, dar vadinamas pradžios ir baigmės arba vietos eilėje/pozicijos/ U – kreivės efektu. Šis efektas teigia, jog įsiminus ilgą beprasmę skiemenų seką, geriausiai atgaminami pirmieji ir paskutinieji sekos elementai. Viduriniai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2689 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
16 psl., (2689 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos tyrimas
  • 16 psl., (2689 ž.)
  • Word failas 107 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį tyrimą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt