Konspektai

Henrikas Radauskas atmintinė

10   (1 atsiliepimai)
Henrikas Radauskas atmintinė 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Henrikas Radauskas - vienas žymiausių XX a. vidurio lietuvių poetų, išeivis, estetas. Rašytojas gimė Krokuvoje, vėliau mokėsi Lietuvoje, buvo įvairių kultūros įstaigų tarnautojas. 1944m. pasitraukė į Vakarus, ilgą laiką dirbo fizinį darbą, o paskutinį gyvenimo dešimtmetį praleido dirbdamas Kongreso bibliotekoje, Vašingtone. Rašytojas labai savitas, originalaus mąstymo, grynosios poezijos kūrėjas, moderniosios lyrikos atstovas. Jo kūryba intelektuali, estetiška, o menas suvokiamas kaip absoliuti vertybė. Henriko Radausko tekstai saviti tuo, jog juose gausu ironijos, paradoksų, transformacijų, gamtos motyvų, kultūros ženklų, būdingas pasakiškumas, polifoniškumas, atmetamas bet koks sentimentalumas, atsiribojama nuo pasaulio, nebelieka tradicinio lyrinio „aš“. Jo eilėraščiuose neatsispindi gyvenimo ar istorijos įvykiai, nekalbama apie asmeninius jausmus, todėl pasitraukus iš tėvynės poetas neišgyveno didesnio kūrybinio lūžio. Poeto kūryba atsiremia ne į tikrovę, o meną bei poetinio žodžio gebėjimą tarsi iš nieko sukurti savitą pasaulį. Nusivylimas tikrove ir tikėjimas vaizduotės, pasakos galia-dažnas eilėraščių motyvas. Tikrovės, atsidūrusios karo šešėlyje, ir pasakos susidūrimą regime eilėraštyje „Pasaka“. Eilėraščio pasauliui atskleisti rašytojas pasitelkia paradoksus, kontrastus bei ironiją: „Pasaulis juokiasi, paspendęs savo tinklą“. Eilėraščio žmogus sunkiai susitaiko su realiu pasauliu, todėl persikelia į pasakų pasaulį. Eilėraščio pabaigoje lyrinis subjektas atsiriboja nuo realybės, ją netgi ignoruoja ir naiviai ištaria: „Pasauliu netikiu, o Pasaka tikiu.“ Eilėraštyje „Rytas geležinkelio stoty“ naudojant priešpriešų ir paradoksų gausą, apibūdinančių tiek buitišką ir kasdienišką, tiek tobulą ir estetišką pasaulį, stengiamasi perteikti tikrąsias, gyvenime svarbiausias vertybes. Per gamtos vaizdus nusakoma tipiška visuomenės problema, kuomet yra rūpinamasi tik buitimi, nematant kilnesnių dalykų: „Du žvirbliai pešasi ant geležinkelio /Dėl saujos saulės avižų.“ Gyvenimas susideda iš kasdienybės ir yra kupinas paradoksų, tačiau reikia vertinti tai, kas yra aukščiau buities. Eilėraštyje „Dainos gimimas“ išreiškiama kūrėjo įkvėpimo problema, nusakoma poeto pareiga kurti grožį net ir nepalankiomis sąlygomis. Kūrybos valandą pasaulis atsiveria kaip stebuklas. Eilėraštyje paneigiamas kūrybos visuomeniškumas. Kita itin aktyviai poeto kūryboje gvildenama problema-sudėtingas poeto kelias ir žmonių aklumas, nematant meno kaip vertybės, kuri pastebima ir eilėraštyje „Poetai ir katastrofa“. Eilėraštyje akcentuojama visuomenėje susiformavusi tradiciška nuomonė apie meno žmones ir jų neįvertinimą: „Žvaigždes skaičiuojam kiaurą dieną,

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 475 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (475 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 1 psl., (475 ž.)
  • Word failas 13 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt