Nešvariuose, drėgnuose tvartuose stovinčių gyvulių kojos bei oda labai susiteršia mėšlu bei srutomis. Kuo ilgiau gyvuliai stovi tokiuose tvartuose, tuo labiau jiems pleišėja kanopų ir nagų sienelės, mažėja odos elastingumas ir atsparumas. Dėl to išsivysto odos, apynagio uždegimas, kanopų puvinys, pilnapadiškumas ir įvairūs iškrypimai. Šlapiuose, nešvariuose, purvinuose tvartuose laikyti pavojingiausia arklius, kurių didelis čiurnos šepetukas. Kai plaukuose prisirenka daug nešvarumų, prasideda odos uždegimas, vadinamas gruodu. Tvartai visada turi būti sausi, šilti, švarūs, šviesūs, tvarkingi ir jaukūs. Todėl reikia nuolat tikrinti oro temperatūrą, drėgmę, dujų kiekį ir nuolat vėdinti, bet taip, kad tvarte stovinčių gyvulių neperpūstų skersvėjis.
Tvarto grindys valomos po kiekvienos ruošos, ėdžios, loviai, girdytuvės – kas dieną, sienos, lubos, langai, pertvaros – periodiškai pagal reikalą.
Nuolat stebima, kad nebūtų sulūžusios gardų pertvaros, durys, išdužę langai, nutrūkę saitai, kad iš gertuvių bei čiaupų nebėgtų vanduo.
Ruošiantis tvarte, negalima kelti triukšmo, į jį leisti pašalinių žmonių, kitų naminių gyvulių bei laukinių žvėrių ir paukščių. Užbaigus ruošos darbus, tvarte, ypač prie gyvulių, negalima palikti šakių bei kitų įrankių, primėtytų stiklo šukių, vielos gabalų ir kt.
Reikia tikrinti, kad prie kiekvienų durų, pro kurias vaikščiojama į tvartą, būtų dezinfekuojamieji kilimėliai. Jie visada turi būti tvarkingi ir sudrėkinti dezinfekuojamaisiais tirpalais.
Fermos kiemą, kaip ir tvartą, reikia visada laikyti tvarkingą ir švarų.
Kartą per savaitę fermoje skiriama sanitarinė diena. Tą dieną, be kasdieninių darbų, valomos sienos, lubos, pertvaros, langai, taisomi sulūžę arba sugadinti įrenginiai, kur reikia, padažoma.
Tvartuose laikomų gyvulių oda nuolat teršiama mėšlu, dulkėmis, prakaitu, riebalų liaukų sekretu. Odos priežiūra būna netiesiogi ir tiesiogi. Netiesioji odos priežiūra tokia, kai gyvuliai švariai laikomi, kreikiami geru kraiku, reguliariai iš tvartų valomas mėšlas ir srutos, oras neteršiamas dulkėmis arba jos ištraukiamos gerai veikiančios ventiliacijos, ir gyvulių oda negali susiteršti. Tiesiogi odos priežiūra būna tada, kai gyvuliai valomi, plaunami ir maudomi.
Odos valymas. Gyvulių oda valoma todėl, kad nuo jos būtų pašalintas negyvas epitelis, o iš...
Šį darbą sudaro 2227 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!