Gaisras - tai nekontroliuojamas degimas, sukeliantis materialinius nuostolius, pavojų žmonių sveikatai bei gyvybei. Gaisras - ekstremali situacija - padėtis, kuri atsiranda dėl gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio priežasčių ar karo veiksmų ir sąlygoja staigų bei didelį pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, turtui, gamtai arba žmonių žūtį, sužalojimą ar turtinius nuostolius. Gaisro atvejis - ekstremalus įvykis - nustatytus kriterijus pasiekęs ar viršijęs gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio įvykis, keliantis pavojų žmonėms, jų fiziologinėms ar socialinėms gyvenimo sąlygoms, turtui, ūkiui ir aplinkai. Ekstremalaus įvykio židinys- gamtinių, techninių, ekologinių ar socialinių įvykių paveikta teritorija, kurioje kilo gaisrai, įvyko pastatų ar kitų inžinerinių statinių griūtys, radioaktyviosiomis, cheminėmis ar biologinėmis medžiagomis, skysčiais, dujomis ar aerozoliais buvo užteršta aplinka ir joje žuvo žmonės ar susidarė pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai.
Gaisras Lietuvoje viena iš dažniausiai pasikartojančių ekstremalių situacijų mūsų šalyje. Pagrindiniai gaisro įvertinimo kriterijai - jo intensyvumas, mastas ir plitimo greitis.
Atmintina, kad gaisro plitimo aukštyn greitis matuojamas sekundėmis, horizontalia plokštuma - minutėmis, o žemyn - dešimtimis minučių.
• degimo produktai (dūmai) ir deguonies stygius.
Dažniausiai gaisrų metu žmonės žūsta apsinuodiję dūmais.
Veiksmai:
Pastebėjus gaisrą, skubiai pranešti priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai tel. 01 ir elgtis įmonės priešgaisrinėje instrukcijoje nurodoma tvarka.
Gyventojų veiksmai kilus gaisrui
Gyventojai, pastebėję gaisrą, turi pranesti priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai(PGT) ir laukiant kol jie atvyks stengtis turimomis priemonėmis:
◦ vandeniu, smėliu, gesintuvais, medžių šakomis, drabužiais gesinti gaisrą intensyviausio degimo vietoje. Gesinant reikia veikti ne liepsną, o deganti paviršių, stengtis užkirsti kelią ugnies plitimui.
◦ benzino, žibalo, organinių tepalų ir tirpiklių, užsidegusios instaliacijos negalima gesinti vandeniu, juos reikia gesinti putų ir miltelių gesintuvu, užberti smėliu ir žemėmis, o jei gaisro židinys nedidelis, uždengti brezento apdangalu, vandeniu sušlapintu sunkiu audeklu ar drabužiu.
◦ degančią elektros instaliaciją galima gesinti tik įsitikinus, kad įtampa atjungta.
◦ gelbėjantis patiems ir gelbėjant kitus, liepsnos apimtuose namuose reikia veikti greitai, nes pavojingiausia yra įkaitęs oras, dūmai, didelė įvairių degimo produktų koncentracija, griūvančios...
Šį darbą sudaro 884 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!