Šiandieninės ekonominės sąlygos ir greitėjantis gyvenimo tempas iššaukia gaisrų ir kitų nelaimių, o tuo pačiu ir nuostolių augimą ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kiekvienais metais gaisrai ir kitos nelaimės nusineša tūkstančius gyvybių ir kainuoja milijardus eurų.
Lietuva pagal vidutinį gaisrų skaičių 2 kartus viršija Europos Sąjungos šalis. Kasmet Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai užgesina nuo 15 iki 24 tūkstančių įvairių gaisrų ir atlieka 5 –7 tūkstančius gelbėjimo darbų. Lietuvoje gaisrų gesinimas sudaro didžiąją dalį visų gaisrininkų atliktų darbų. Nustatyta, kad gaisrai daugiausiai užsiliepsnoja dėl žmogaus kaltės. Tai atsitinka dėl neatsargumo, aplaidumo, nesugebėjimo numatyti pavojaus, atsakomybės stokos ir įvairiausių klaidų. Didelį gaisrų ir žuvusiųjų skaičių Lietuvoje sąlygoja ir ekonominės bei socialinės kaimo problemos: prastas telefoninis ryšys, pavėluoti pranešimai apie įvykius, blogi privažiavimo keliai, neremontuojamos krosnys ir dūmtraukiai, susidėvėjusi elektros instaliacija, nedarbas ir girtavimas, prevencinio darbo gyvenamajame sektoriuje nevykdymas. Tačiau profesionali pagalba visiems žmonėms turi būti teikiama laiku ir bet kokiomis sąlygomis.
Nuolat didėjantis gaisrų, žuvusių ir traumuotų žmonių skaičius gaisruose, kelių eismo įvykiuose bei kitose nelaimėse, prarastas turtas ir poveikis aplinkai reikalauja iš priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų greito bei kvalifikuoto reagavimo į susidariusią situaciją. Kartu su gaisrų, kelių eismo įvykių bei kitų nelaimių augimu privalo išaugti ir valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos galimybės.
Šiandien nebeužtenka tik fiksuoti gaisrų, avarijų ir kitų nelaimingų įvykių aukas ir padarytą žalą. Yra būtina laiku pastebėti galimas grėsmes ir užkirsti joms kelią dar nespėjus padaryti žalos nei valstybei, nei visuomenei. Todėl pastaraisiais metais vis dažniau akcentuojama prevencijos svarba, aktyvesnis savivaldos dalyvavimas viešojo saugumo užtikrinimo srityje bei pilietinė gyventojų savimonė. Svarbu padėti kiekvienam asmeniui suvokti savo vertę ir teisę apsaugoti save ir kitus, suformuoti asmeninį įsitikinimą, kad kiekvieno asmens veikla gali duoti teigiamų rezultatų visos priešgaisrinės ir civilinės saugos prevencijos kontekste. Įsigalėjus demokratijai, besiplečiant bendrai pažangai, svarbiausios tampa žmogiškos bendruomenės gyvavimo taisyklės – laimingas ir saugus gyvenimas priklauso nuo kiekvieno žmogaus sąmoningumo.
Valstybinė...
Šį darbą sudaro 6583 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!