Senovės Graikijos herojus Achilas buvo, kaip pasakoja legenda, jūros deivės ir paprastojo mirtingojo sūnus.
Tokiems vaikams gresia visokie pavojai. Jaudindamasi dėl jo likimo, motina nusprendė išmaudyti vaiką šventojoje Stikso upėje, nes tai turėjo apsaugoti nuo bet kokių pavojų. Bet panerdama naujagimį į vandenį, ji laikė jį už kulno, kuris liko vandens nepaliestas. Todėl Achilą ir pražudė Pario paleista strėlė, įsmigusi į jo kulną.
Ši legenda visą laiką domino žmones, pagal ją kulno sausgyslė vadinama "Achilo sausgysle", o posakis "Achilo kulnas" reiškia silpną, lengvai pažeidžiamą vietą, nebūtinai kūno.
Karalius Gordijus Dzeuso šventyklai padovanojo iškilmių vežimą. Prie jo grįžulo buvo pririštas jaučių jungas, bet tokiu sudėtingu mazgu, kad niekas nesugebėjo jo atrišti. Orakulas išpranašavo, kad tas, kuris atriš Gordijaus mazgą, valdys visą pasaulį.
Ir štai Trakijos sostinę užėmė žymiausias senovės laikų užkariautojas Aleksandras Makedonietis. Jaunas karys užėjo į seną šventyklą, pažvelgė į išgarsėjusį mazgą, išsitraukė kardą ir vienu smūgiu jį perkirto. Mes vadiname Gordijaus mazgu bet kokį painų reikalą. "Jis perkirto Gordijaus mazgą", — sakome apie žmogų, kuris ryžtingai, jėga sprendžia painias problemas.
Graikijoje yra Epiro sritis. Jos valdovas Piras 280 metais prieš Kristaus gimimą kariavo ilgą ir žiaurų karą su Roma. Du kartus jam pavyko pasiekti pergalę, nes jis turėjo kovinius dramblius, o romėnai nemokėjo su jais, kovoti. Tačiau antroji Piro pergalė pareikalavo tiek aukų, kad, kaip pasakojama, jis sušukęs: "Dar viena tokia pergalė, ir aš nebeturėsiu kariuomenės!" Karas baigėsi Piro pralaimėjimu ir atsitraukimu iš Italijos. Žodžiai "Piro pergalė" jau seniai reiškia sėkmę, pasiektą tokia didele kaina, kad pralaimėjimas būtų buvęs ko gero naudingesnis.
"Alfa" - pirmoji graikų abėcėlės raidė, pažyminti "a" garsą. "Omega" - "Ω" raidė - paskutinė graikų abėcėlėje. Biblijos dievas sako: " Aš - Alfa ir Omega, pradžia ir pabaiga, pirmas ir paskutinis".
Panašūs pasakymai yra visose kalbose."Nuo alfos iki omegos " reiškia "viskas nuo pradžios iki pabaigos".
Kažkoks garbėtroška Herostratas padegė nuostabią Artemidės šventyklą Efese....
Šį darbą sudaro 3239 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!