Yra šalių, be kurių žmonijos kultūros raida tiesiog neįsivaizduojama. Viena iš jų – Graikija. Elados žemė, tas mažytis lopinėlis žemėlapyje, sudarantis tik 0,9 % pasaulio teritorijos, davė žmonijai daugiau nei ištisi žemynai. Prieš tūkstančius metų, kai Europoje nebuvo nei miestų, nei valstybių, Graikijoje prasidėjo vadinamasis kultūros stebuklas. Čia, šitoje mitais apipintoje šalyje, prieš tūkstančius metų žmonės pradėjo spręsti gyvenimo ir mirties problemas, kurti matematines teoremas, statyti teatro vaidinimus. Čia pirmąkart buvo duota Hipokrato priesaika, pirmąkart nuo saulės uždegta Olimpinė ugnis, čia gimė tobuliausia valstybinė valdymo forma – demokratija. Mes net nesusimąstome, kiek daug tradicijų esame perėmę iš senosios Graikijos. Pavyzdžiui, netgi tokie žodžiai, kaip “idėja”, “atletika”, “komedija”, “tragedija” yra kilę iš Graikijos. Su šios šalies kultūra mes susiduriame dar vaikystėje, skaitydami mitus apie Trojos karą, Heraklio žygius ar Odisėjo keliones.
Europos civilizacijos istorija prasidėjo Graikijoje. Čia sunoko tas gražus Europos kultūros vaisius, kurio sėklas romėnai vėliau išbarstė po visą žemyną. Tik čia, Eladoje, galima pajusti tą visuotinę harmoniją, kurią juto ir senovės graikai, suvokę pasaulį kaip tvarką (gr. kosmosas – tvarka) ir siekę žmogaus tobulumo. Graikija, tai šalis – muziejus po atviru dangumi. Retas kaimelis, reta sala neturi savo archeologinės vietovės, bylojančios apie kažkada čia klestėjusią civilizaciją. Kai kada kalbama, kad Graikija – vieni griūvėsiai ir nėra ko į ją važiuoti. Taip gali šnekėti tik neišsilavinęs žmogus. Žvelgdami į antikos paminklus, mes tarsi patenkame į kitą epochą, galime pamatyti, kaip gyveno, ką kūrė mūsų protėviai.
Tačiau tikrąjį koloritą šaliai suteikia ne jūros(Graikiją supa net trys) ir ne kalnai, o tos šalies žmonės. Nuo jų labiausiai priklauso, kokį įspūdį iš šalies išsiveš svetimšaliai. Vienas iš pagrindinių bruožų, kuriuo pasižymi graikai ir kurio, deja, labai stinga lietuviams, - tai jų optimizmas, sugebėjimas džiaugtis gyvenimu. Jau antikoje žmonės sveikindavosi: “chaire!” (“džiaukis!”). Tą patį sveikinimą, tik kiek kitaip tardami, sako ir šiuolaikiniai graikai. Jei graikai dainuoja...
Šį darbą sudaro 1612 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!