Šis pavyzdys iliustruoja, kiek daug pastangų kartais reikia įdėti norint susiorientuoti, kurioje pasaulio dalyje esi. O jei būtum pasiklydęs automobiliu, ir tokioje vietoje, kur nebūtų ko pakluasti kur esi? O jei dirbi tokį darbą, kuriame nuolatos reikia važinėtis automobiliu ir būti vis naujoje nežinomoje vietoje? Ar būtų patogu kiekvieną kartą klausinėti vietinių gyventojų, kad sužinotum kaip patekti į tam tikrą vietą ir ar neišklydai iš kelio? Šioms problemoms spręsti yra sukurtos navigacijos sistemos ir jos yra diegiamos į automobilius.
Darbo objektas- išsiaiškinti, kas yra gps ir kaip ji veikia.
Išsiaiškinti GPS veikimą.
Kur aš esu? Klausimas atrodo nesudėtingas; atsakymas, kaip įrodo istorija, nebuvo paprastas. Per amžius jūrininkai ir keliautojai stebėjo dangų ir ieškojo sistemos, kuri leistu jiems nustatyti jų buvimo vietą tikslumu, leidžiančiu išvengti tragedijos ir pasiekti užsibrėžtą tikslą. Atsakymas į klausimą tapo toks pat paprastas tik praeito amžiaus antroje pusėje. JAV karinio laivyno navigacijos sistema TRANSIT startavo šešto dešimtmečio pabaigoje ir pilnai pradėjo funkcionuoti septinto dešimtmečio viduryje. Ši sistema turėjo tiekti tikslius navigacijos duomenis raketiniams povandeniniams laivams. Skaičiavimai buvo paremti Doplerio efektu. Bet iki aštunto dešimtmečio vidurio dar nebuvo galima pakankamai tiksliai nustatyti koordinates. Tranzit'o sistema sudarė šeši palydovai, skriejantys 1075 km aukštyje. Palydovo orbitos įveikimo periodas sudarė 107 minutes. Prie palankiausiu sąlygų šios sistemos tikslumas siekė nuo 35 iki 100 metrų. Pagrindinė problema buvo dideli, palydovų neapglėbiami žemės paviršiaus plotai. Tokiu atveju vartotojas turėjo interpoliuoti savo poziciją. Tranzit'o projekto sėkmė stimuliavo amerikiečių karinio jūrų ir oro laivynus tirti ir kurti kitas, labiau tobulesnes navigacijos sistemas su geresnėmis galimybėmis. Galiausiai 1996 metais buvo atsisakyta Transit'o navigacinės sistemos.
Globali pozicijos nustatymo sistema (GPS - Global Positioning System) buvo pradedama kurti Jungtinių Valstijų Gynybos Departamento dar 1973 metais, siekiant tikslios navigacijos galimybių. Iš pradžių ji buvo vadinama NAVSTAR (Navigation System with Timing and Ranging) ir taip pat buvo naudojama tik kariniais tikslais.
2. Kas yra GPS...
Šį darbą sudaro 2205 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!