Referatai

"Girios broliai" Krikliniuose

10   (1 atsiliepimai)
"Girios broliai" Krikliniuose 1 puslapis
"Girios broliai" Krikliniuose 2 puslapis
"Girios broliai" Krikliniuose 3 puslapis
"Girios broliai" Krikliniuose 4 puslapis
"Girios broliai" Krikliniuose 5 puslapis
"Girios broliai" Krikliniuose 6 puslapis
"Girios broliai" Krikliniuose 7 puslapis
"Girios broliai" Krikliniuose 8 puslapis
"Girios broliai" Krikliniuose 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 Lietuviai tikėjo, kad pasibaigus karui bus atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Dalis gyventojų pasitraukė į Vakarus, vildamiesi greitai grįžti. Kiti liko Tėvynėje tikėdamiesi sulaukti laisvės ir išvengti komunistų teroro. Treti ginklavosi ir rengėsi kovai. Viltys sulaukti laisvės ramiai sėdint greitai žlugo: 1944m. prasidėjo mobilizacija, areštai, nepaklusniųjų šaudymai. Į tai buvo atsakyta masiniu ginkluotu pasipriešinimu. Į miškus pasitraukė tūkstančiai gerai ginkluotų lietuvių. Kūrėsi partizanų būriai.
Pagrindinės priežastys, lėmusios vyrus eiti partizanauti, buvo penkios: 1. Ankstesnės okupacijos patirtis parodė, kad su sovietine valdžia neįmanoma sugyventi tiems, kurie savo tautai siekė nepriklausomybės, gerovės, bent šiek tiek sąžinės laisvės. 2. Vokiečių okupacijos metais visame krašte įsiplėtęs pasipriešinimo sąjūdis skatino panašią veiklą tęsti prieš komunistus. 3. Lietuvoje vyravo įsitikinimas, išryškėjęs dar vokiečių okupacijos metais ir pogrindžio spaudos palaikomas, kad antroji bolševikų okupacija ilgai netruks, nes Vakarai ilgainiui įvykdys Atlanto chartijos pažadus sugrąžinti nepriklausomybę dėl karo jos netekusioms šalims. 4. Dėl Raudonosios armijos ir sovietinio saugumo siautėjimo atsirado reikalas apginti gyventojus nuo plėšikavimo ir prievartavimo. 5. Daugelis vyrų pasitraukė į miškus, norėdami išvengti suėmimo ar mobilizacijos į sovietinę kariuomenę. Žinoma kiekvienas kovotojas turėjo savų priežasčių, dėl kurių stojo į partizanų gretas. Vėliau partizanų gretas papildė žmonės, kuriems grėsė tiesioginis suėmimo pavojus.
1940 m. sovietai okupavo Lietuvą ir pradėjo jos sovietizaciją. Lietuvos gyventojai buvo priešiškai nusiteikę SSRS ir komunizmo atžvilgiu. Jie tikėjo, kad pasibaigus karui bus atkurta Lietuvos nepriklausomybė, tačiau viltys sulaukti laisvės ramiai sėdint greitai žlugo. Norėdami apginti savo valstybę ir išsivaduoti iš priespaudos į miškus pasitraukė tūkstančiai gerai ginkluotų vyrų, jie sukūrė pasipriešinimo judėjimą, pavadintą partizanų judėjimu. Partizanai pradėjo ilgą, varginančią ir daugybę gyvybių atėmusią kovą prieš sovietų valdžią. Svarbiausia sovietų valdžios politikos įgyvendinimo priemonė buvo teroras. Lietuvoje buvo dislokuota dvi NKVD divizijos. Iš viso pasipriešinimo judėjimą slopino apie 50 tūkstančių kareivių. 1941 m. birželio mėnesį prasidėjo pirmieji masinai lietuvių trėmimai į Sibirą. Per 3 dienas be teismo,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1680 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1680 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos referatas
  • 9 psl., (1680 ž.)
  • Word failas 1 MB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą