Aplinkos apsauga tapo viena svarbiausių mūsų laikų temų. Beveik nėra jos neįtakojamų gyvenimo sričių, beveik nebeliko ūkinės veiklos, nelydimos aplinkosauginių priemonių. Kadangi labai išaugo pramoninkų, politikų ir piliečių pastangos išlaikyti mūsų aplinką nepažeistą, tai žmogaus ir gamtos susidūrimas aplinkosaugos problemų plotmėje didėja toliau – tiek vietiniu, tiek ir globaliu mastu. Tai vyksta galimų dramatiškų pasekmių išvakarėse ir gali sugriauti mūsų ekonomiką, tuo pačiu pakeisti mūsų visuomenę.
Sveikai ir žmogiškai mąstant galima suprasti, kad mes savo gyvenimo pagrindus naikiname vardan didelių karjeristinių tikslų. Nors beveik visiems yra žinoma daugelio dramatiškų padarinių, kuriuos rytoj gali sukelti šiandieninės aplinkos problemos, tikimybė, mes nenaudojame apdairių, sistemingų ir nuoseklių aplinkosaugos priemonių. Priešingai - mes neplaningai nepaisome gamtoje esančių aiškių įspėjimo ženklų.
• išnagrinėti valstybės institucijų pastangas šalies aplinkosaugos gerinimui.
Žmogaus veiklos poveikio aplinkai analizė idealiu atveju atliekama visuose produkto egzistavimo etapuose ( 1 pav.). Tai nagrinėdami, naudojamės sistema, atsižvelgdami ne tik į paveiksle atvaizduotus šešis etapus nuo žaliavos gavybos iki panaudoto produkto išmetimo, bet ir į vykstantį transportavimą produkto gyvavimo laiku.
6. Panaudoto produkto tvarkymas
5. Produkto panaudojimas
4. Produkto gamyba
3. Pusgaminių gamyba
2. Žaliavų paruošimas
1. Žaliavų gavyba
1 pav.
1.1 Aplinkos tarša išgaunant ir paruošiant žaliavas
Kiekvieno produkto gyvavimo pradžioje turime žaliavos gavybą. Ji susijusi su žemės sklypų panaudojimu ir to pasekoje dažnai sunaikinamomis ekosistemomis ypač paplitusiuose pigiuose karjeruose. Kadangi mineralai – žaliavos metalams – telkiniuose sudaro tik nedidelę rūdos dalį, reikalingą iškasti didelius uolienos kiekius, kurių sudėtyje yra ne tik sunkiųjų metalų, bet ir, priklausomai nuo išgavimo vietos, nuodingų mineralinių medžiagų. Atviroje vietoje išgaunant, paruošiant ir laikant žaliavas susidaro dulkės, kurių sudėtyje yra taksogenų. Pasekmė gali būti dirbančiųjų ir vietinių gyventojų sirgimas silikoze ir vėžiu. Kalnakasybos pramonėje atvirose vietose kaupiasi potencialios atliekos. Lietaus vanduo iš uolienų tirpina sunkiuosius metalus, užterštas vanduo sunkiasi gilyn ir užteršia gruntinį vandenį.
1.2 Aplinkos tarša gaminant pusfabrikačius
Iš paruoštų žaliavų išskiriant grynus metalus, reikalinga prisilaikyti keleto technologinių stadijų. Daugelis metalų...
Šį darbą sudaro 7618 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!