Finansinė analizė yra sudedamoji įmonės finansų valdymo dalis. Būtent, finansinė analizė padeda įmonės vadovams priimti optimalius valdymo sprendimus, racionalius jų variantus. Siekdamas efektyviai valdyti savo įmonę, vadovas privalo nuolat analizuoti, planuoti, vertinti vykdomą veiklą. Finansinė analizė atliekama naudojant finansinių ataskaitų duomenis ir kitą informaciją. Šie duomenys tyrinėjami įvairiais aspektais, t. y. analizuojami jų pasikeitimai, struktūra, reikšmingumo lygis. Gali būti apskaičiuojami ir analizuojami įvairūs rodikliai, jie lyginami su įmonių konkurenčių analogiškais rodikliais, šakos vidurkiais, praėjusių laikotarpių bei planuotais duomenimis. Taip galima įvertinti įmonės padėtį konkurencinėje rinkoje, nustatyti, ar veiklos finansiniai rezultatai, finansinė būklė pagėrėjo, ar pablogėjo, tikslų pasiekimo lygį. Finansinės analizės metu galima atskleisti įvairių įmonės veiklos sričių darbo trūkumus, nustatyti priežastis bei numatyti jų šalinimo priemones, atskleisti vidinius rezervus ir galimybes efektyviau dirbti.
Darbe plačiau aptarsime pagal analizės darymo laiką skiriamas tris jos rūšis: operatyvinę (einamąją), retrospektyvinėę (paskesniąją) ir perspektyvinę (prognozinę).
Darbo tikslas: susipažinti su finansinės analizės rūšimis.
Darbo uždaviniai: aptarti atskiras finansinės analizės rūšis, jų esmę.
Įmonių veiklos analizė skiriasi pagal tikslus, subjektus, atlikimo laiką, dažnumą, palyginimų pobūdį ir kt. todėl svarbu nustatyti požymius, pagal kuriuos būtų galima skirti svarbiausias įmonių veiklos analizės rūšis. Jų skyrimas ir praktinis taikymas padeda kur kas plačiau ir visapusiškiau ištirti įvairias įmonės veiklos sritis, atskleisti vidaus ir išorės rezervus, objektyviau įvertinti įmonės vietą rinkoje, jos plėtros galimybes ir ateities perspektyvas.
Finansinės veiklos ir jos rezultatų analizė yra sudėtingas procesas. Priklausomai nuo jai keliamų tikslų bei supratimo ji klasifikuojama į tam tikras rūšis pagal įvairius požymius.
1. Pagal periodiškumą - vienkartinė ir periodinė;
2. Pagal atlikimo laiką - operatyvinė (einamoji), retrospektyvinė (paskesnioji) ir perspektyvinė (prognozinė, strateginė);
3. pagal analizės turinį – kompleksinė (viską apimanti) ir teminė;
4. pagal palyginimo pobūdį – įmonės vidinė ir tarpįmoninė;
5. pagal tyrimo kryptį – finansinė – ekonominė, techninė – ekonominė ir funkcinė vertinė.
Pagal apimtį skiriamos šios analizės rūšys : šalies ūkio, ekonominio administracinio rajono, šakos, pošakio ir įmonės...
Šį darbą sudaro 7145 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!