Referatai

Etiketas viešajame administravime

9.0   (2 atsiliepimai)
Etiketas viešajame administravime 1 puslapis
Etiketas viešajame administravime 2 puslapis
Etiketas viešajame administravime 3 puslapis
Etiketas viešajame administravime 4 puslapis
Etiketas viešajame administravime 5 puslapis
Etiketas viešajame administravime 6 puslapis
Etiketas viešajame administravime 7 puslapis
Etiketas viešajame administravime 8 puslapis
Etiketas viešajame administravime 9 puslapis
Etiketas viešajame administravime 10 puslapis
Etiketas viešajame administravime 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Etiketas yra bendravimo priemonė, padedanti reguliuoti žmonių tarpusavio reikšmingumus, sukultūrinant žmogaus reakcijas, pareiškiant dėmesį, sveikinimą, užuojautą, pagerbimą, paslaugą ir kt. Žmogaus prigimtinis reikšmingumas yra jos orumas. Bet reikšmingumas visuomenėje yra nevienodas, o etiketas pabrėžia skirtumus tarp tėvų ir vaikų, moters ir vyro, seno ir jauno, išsilavinusio ir neišsilavinusio ir pan. Etiketo taisyklės sukonkretina, siūlo rekomendacijas įvairiems tipiškiems elgesio atvejams, kaip parodyti dėmesį žmogaus išskirtinumui. Įvertindamas tam tikras bendravimo taisykles ir normas, etiketas yra ritualinės kultūros dalykas, padedantis reguliuoti žmonių santykius. Kultūros išmokstama, ji nėra įgimta ar perduodama, ji ugdoma.
Tinkamas elgesys yra vienas svarbiausių veiksnių siekiant karjeros versle. Be pagrindų elgesio taisyklių, kurių reikia laikytis dirbant, svarbu atkreipti dėmesį į manieras, bendraujant telefonu, bei tinkamą stilių rašant laiškus ir elektroninio pašto pranešimus.
PAGRINDINĖS SĄVOKOS
„Etiketas (1, p. 30) (pranc. etiquette – etiketė, kortelė) – tinkamo, deramo, privalomo elgesio viešumoje taisyklių visuma. Tai smulkios, buitinės taisyklės, nepagrįstos jokiomis teorijomis ir neturinčios jokio paaiškinimo, kodėl taip yra. Šių taisyklių „pagrindimas“ dažniausiai yra paprotinis-tradicini. Pvz.: „taip reikia elgtis, nes taip elgiasi visi“, o ne todėl jog Tu manai, kad taip teisinga.“ (1, p. 30).
Viešasis administravimas – įstatymų ir kitų teisės aktų reglamentuojama viešojo administravimo subjektų veikla, skirta įstatymams ir kitiems teisės aktams įgyvendinti: administracinių sprendimų priėmimas, įstatymų ir administracinių sprendimų įgyvendinimo kontrolė, įstatymų nustatytų administracinių paslaugų teikimas, viešųjų paslaugų teikimo administravimas ir viešojo administravimo subjekto vidaus administravimas. (4)
Mandagumas – tai bendravimo būdas, išreiškiantis pagarbą, dėmesį, toleranciją ir paslaugumą kitam asmeniui (2, p. 194).
„Diplomatinis etiketas (diplomatinis protokolas) – tai elgesio taisyklės, kurių diplomatai ir kiti oficialūs valstybių atstovai privalo laikytis įvairiuose oficialiuose diplomatiniuose renginiuose ir bendraudami tarpusavyje“ (6, p.15).
Tinklo etiketas (angl. Netiquette, „network“ – 'tinklas' ir pranc. etiquette – 'etiketas') – bendravimo žiniatinklio taisyklių rinkinys, žiniatinklio etiketas. Tinklo etiketą galima būtų palyginti su garbės kodeksu. Jis nėra sukurtas kokios nors konkrečios institucijos ir jokiu būdu nėra privalomas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1996 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Referatai
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
11 psl., (1996 ž.)
Peržiūrėti rašto darbą

Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!

www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą