Estetinis auklėjimas didina kultūrinį mūsų visuomenės išprusimą, ugdo visuomeninį kultūrinį jos aktyvumą, pilietinį sąmoningumą.
Esminis meno kūrinio bruožas yra jos estetinis reikšmingumas bei vertingumas.
Estetika yra sparčiai besiplėtojanti filosofijos mokslo disciplina, tirianti žmogaus estetinio santykio su tikrove problemas. Estetikos tyrinėjimus skatina veržli ir prieštaringa šiuolaikinio meno raida, vis labiau ryškėjanti kitų dvasinės kultūros sričių, visuomenės mokslų pažanga.
Vienas įtakingiausių šiuolaikinio meno metodų yra realizmas, siekiantis tikroviškai vaizduoti žmonių gyvenimą, reikalaujantis, kad „tipiški charakteriai būtų tikroviškai atvaizduojami tipiškomis aplinkybėmis“. Bet viena svarbiausių šiuolaikinės estetikos problemų yra estetinių vertybių, jų specifikos ir autonomijos problema. Kai kurie estetikai tradiciškai vadina ją grožio problema.
Jokia kita iš daugybės nelengvai nagrinėjamų estetikos kategorijų nėra tokia nesuvokiama. Tik visa, kas gražu, pats „grožis" tarsi apgaubtas nepažinumo aureole. Lyg fėja gražius daiktus būtų apsupusi savo skraiste, peržvelgiama akimis, bet neprasiskverbiama mintimis. Ar tai ne iliuzija? Ne miražas? Tiesa, pasak kai kurių padavimų, garsusis Paris, kuriam pagrobus gražiąją Eleną kilo Trojos karas, į Troją atvežė ne gyvą gražuolę, o „iš debesų sukurtą Elenos atvaizdą".
Geriau įsižiūrėkime į tą mums kol kas nepažįstamą tena in-cognita, t. y. į nežinomą žemę.
Pirmiausia į akis krinta nepaprasta įvairovė daiktų, kuriuos žmogus vadina gražiais. Tai dangus ir kalnai, upės ir ežerai, miškai, gėlės, pats žmogus, jo darbo vaisiai... Gražios būna mintys, poelgiai, net sumanymai. Kokia ypatybė, savybė yra būdinga ir tam, kas gyva ir negyva, ir tam, kas materialu ir nematerialu, ir daiktui, ir minčiai apie daiktą?..
Dar senovės graikai laužė galvas, kas bendra — gražus debesis ir gražus arklys, gražūs medžiai ir gražios mergaitės ir t. t. Tai pirmoji grožio mįslė.
O toliau visos mįslės susilieja į vieną. Kokia to poveikio priežastis? Kur jo galia?
Viename senovės graikų mite pasakojama apie skulptorių Pigmalioną, kuris nemėgo moterų. Kartą iš dramblio kaulo, jis sukūrė nepaprastai gražią merginos statulą ir pamilo ją kaip gyvą. Dievai pasigailėjo nelaimingojo ir suteikė gyvybę negyvam kaului, dovanodami...
Šį darbą sudaro 2564 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!