0
108
168
228
268
298
Qy
348
328
288
228
148
0
1. Rasti: Naudodami pateiktus duomenis, nubraižykite gamybos galimybių kreivę.
Sprendimas:
2. Rasti: Kokie yra 60 papildomų X prekės vienetų alternatyvieji kaštai, kai šalis gamina 108 X ir 328 Y prekių vienetus ?
Sprendimas:
+60 = 108+60=168;
- = 328-288= 40
Atsakymas: kai šalis gamina papildomus 60 X prekės vienetus, tai alternatyvieji kaštai (prarandama) yra 40 Y prekės vienetų.
3. Rasti: Kokie yra 130 papildomų X prekės vienetų alternatyvieji kaštai, kai šalis gamina 168 X ir 288 Y prekių vienetus ?
Sprendimas:
+130=168+130=298; - = 288-0=288
Atsakymas: kai šalis gamina papildomus 130 X prekės vienetus, tai alternatyvieji kaštai (prarandama) 288 Y prekės vienetai.
4. Rasti: Kokie yra 140 papildomų Y prekės vienetų alternatyvieji kaštai, kai gaminama 268 X ir 148 Y prekių vienetų ?
Sprendimas:
+ 140 = 148 + 140 =288;
- = 268 - 168 =100
Atsakymas: kai šalis gamina papildomus 140 Y prekės vienetus, tai alternatyvieji kaštai (prarandama) 100 X prekės vienetų.
5. Rasti: Kokie yra 120 papildomų Y prekės vienetų alternatyvieji kaštai, kai šalis gamina 228 X ir 228 Y prekių vienetų ?
Sprendimas:
+ 120 = 228 + 120 =348
- = 228-0=228
Atsakymas: kai šalis gamina papildomus 120 Y prekės vienetus, tai alternatyvieji kaštai (prarandama) 228 X prekės vienetai.
6. Rasti: Kaip keičiasi kiekvieno papildomo X prekės vieneto alternatyvieji kaštai, kai prekės gamybos apimtis didėja nuo 0 iki 298?
Sprendimas:
[1;2]
[2;3]
[3;4]
[4;5]
[5;6]
Cx
-0,19
-0,67
-1,00
-2,00
-4,93
Cx = ΔQy/ΔQx = (Qy(n+1) – Qy(n)) / (Qx (n+1) - QX(n))
Sprendimas:
Cx1 = (328-348) / (108-0)= -20/108= -0,19
Cx2 = (288-328) / (168-108) = -40/60= -0,67
Cx3 = (228-288) / (228-168) = -60/60= -1,00
Cx4 = (148-228) / (268-228) = -80/40= -2,00
Cx5 = (0-148) / (298-268) = -148/30= -4,93
Atsakymas: kiekvieno papildomo X prekės vieneto alternatyvieji kaštai mažėja nuo 0,19 iki 4,93 vienetų.
7. Rasti: Kaip keičiasi kiekvieno papildomo Y prekės vieneto alternatyvieji kaštai, kai y prekės gamybos apimtis didėja nuo 0 iki 348?
6
5
4
3
2
1
Qx
298
268
228
168
108
0
Qy
0
148
228
288
328
348
Sprendimas:
[6;5]
[5;4]
[4;3]
[3;2]
[2;1]
Cy
-0,20
-0,50
-1,00
-1,50
-5,40
CY = ΔQX/ΔQY = (QX(n+1) - QX(n)) / (QY(n+1) - QY(n))
Sprendimas:
CY1 = (298 – 268) / (0 - 148)= 30/(-148)...
Šį darbą sudaro 2678 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!