Darbo aktualumas. Lietuvos Respublikos pasirašytose tarptautinėse konvencijose (dėl tolimųjų tarpvalstybinių atmosferos teršalų pernašų - 1997 m., dėl Jungtinių Tautų bendrosios klimato kaitos - 1995 m.) ir Europos Sąjungos (ES) direktyvose (88/6091/EEC ir 1999/32/EC) griežtai ribojami energijos vartojimo ir teršalų emisijos lygiai visose žmonijos veiklos srityse [1]. 2001 m. nustatytas suminis išskiriamų teršalų lygis ES mastu. Europos Komisija tais pačiais metais nusprendė, kad nuo 2010 m. išskiriamų teršalų kiekio mažinimo mechanizmas ypač palies ūkio šakas, kurių C02 emisijos yra didelės, t. y. energijos gamybos ir statybinių medžiagų pramonę.
Lietuvos statybose sunaudojama santykinai daug statybinių medžiagų ir energijos, nes net 70-75% energijos, reikalingos pastatui pastatyti, tenka statybinių medžiagų gamybai [2]. Todėl sprendžiant globalines gamtosaugos problemas ir Nacionalinės energijos vartojimo efektyvumo didinimo programos užduotis svarbu išanalizuoti naudojamų ir alternatyvių statybinių medžiagų bei konstrukcijų technologijų energijos sąnaudas. Kiekviena statybinė medžiaga turėtų būti nagrinėjama visą jos gamybos ir eksploatacijos ciklą [2]. Medžiagų ir technologijų parinkimas pastatų konstrukcijoms turi atitikti ne tik naudotojų, bet ir visuomenės plėtros poreikius, apsaugant aplinką nuo neigiamo poveikio - ypač nuo šiltnamio efektą sukeliančių teršalų patekimo į atmosferą.
Nagrinėjamas subalansuotos energetikos plėtros rodiklių pritaikymas, analizuojant energetikos plėtros prioritetinius aspektus. Subalansuota energetika - tai energijos gamyba ir vartojimas, užtikrinantis ilgalaikius žmonijos plėtros tikslus visais socialiniais, ekonominiais ir aplinkosauginiais požiūriais. Energetika vaidina pagrindinį vaidmenį visais subalansuotos plėtros požiūriais - ekonominiu, socialiniu ir aplinkosauginiu. Subalansuotos energetikos plėtros tikslai labai platūs, todėl nustatant vykstančius pokyčius ir pažangą, siekiant šių tikslų, reikalingas atitinkamų rodiklių kiekybinis įvertinimas. Subalansuotai energetikos plėtrai identifikuoti išskirta 16 punktų, įvertinančių subalansuotumą skirtingais požiūriais.
Darbo objektas – energijos vartojimo efektyvumo didinimo sprendžiant atmosferos taršos problemas.
Darbo tikslas – išanalizuoti energijos vartojimo efektyvumo didinimo sprendžiant atmosferos taršos problemas.
Darbo hipotezė - remiantis subalansuotos energetikos plėtros rodikliais, atspindinčiais Lietuvos energetikos politikos prioritetus, kiekybiškai įvertinti Lietuvos energetikos plėtros subalansuotumą, atsižvelgiant į siektiną lygį, remiantis tarptautiniais reikalavimais bei kitų šalių patirtimi.
Energijos sąnaudos...
Šį darbą sudaro 8721 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!