Referatai

Emocijos paauglystėjė

10   (1 atsiliepimai)
Emocijos paauglystėjė 1 puslapis
Emocijos paauglystėjė 2 puslapis
Emocijos paauglystėjė 3 puslapis
Emocijos paauglystėjė 4 puslapis
Emocijos paauglystėjė 5 puslapis
Emocijos paauglystėjė 6 puslapis
Emocijos paauglystėjė 7 puslapis
Emocijos paauglystėjė 8 puslapis
Emocijos paauglystėjė 9 puslapis
Emocijos paauglystėjė 10 puslapis
Emocijos paauglystėjė 11 puslapis
Emocijos paauglystėjė 12 puslapis
Emocijos paauglystėjė 13 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Įvadas.Paauglystės amžius ir jo ypatumai.Problemos paauglystėje.Paauglių deviantinis elgesys ir jo tipai.Nusikalstamumas, kaip paauglių delikventiško elgesio pasireiškimo forma.Faktoriai, lemiantys deviantinio elgesio atsiradimą.Deviantinio elgesio prevencijos būdai mokykloje ir šeimoje.Asocialaus elgesio korekcijos priemonės.

Ištrauka

Paauglystės tarpsnis yra laikomas rizikos amžiumi, nes tada pradeda sparčiai formuotis asmenybė, aktyviai vykti jos socializacija, atitinkamų vaidmenų prisiėmimas. Labai tikėtina, kad šiame procese gali pasitaikyti įvairių elgesio defektų, įtakojančių deviantiškos asmenybės susiformavimą. Todėl verta aptarti tam tikrus dėsningumus, kurios patiria paaugliai šiame vystymosi tarpsnyje.
Paauglystės amžius- pats sunkiausias ir sudėtingiausias iš visų amžiaus tarpsnių. Jis dar vadinamas pereinamuoju laikotarpiu, nes tuo metu vyksta savotiškas virsmas iš vaikystės į suaugusiojo gyvenimą, iš nebrandumo į brandą. Šiuo periodu vyksta visapusiškas paauglio vystymasis, apimantis anatominius- fiziologinius, intelektualinius pokyčius, paauglio požiūrių į įvairius reiškinius formavimąsi ir kt.
Paauglystės laikotarpiu stipriai pasikeičia paauglio gyvenimo ir veiklos samprata, jo socialinis vaidmuo. Jis turi prisiimti naują visuomeninį statusą, padėtį bendruomenėje, suaugusieji jam pradeda kelti didesnius bei rimtesnius reikalavimus.
Bene svarbiausias reiškinys, kuris vyksta paauglio gyvenime šiuo pereinamuoju laikotarpiu, yra jo noras, būtinybė pažinti patį save. Atsakymo į klausimą „Kas aš?“ radimas tampa pačiu svarbiausiu ir aktualiausiu uždaviniu. Šis kelias dažnai būna ilgas, reikalaujantis labai daug vidinių pastangų, neretai skausmingas, bet tuo pačiu ir labai naudingas, nes atsakymo radimas į klausimą „kas aš esu?“ skatina paauglį domėtis pačiu savimi, padeda jam formuoti pažiūras į tam tikrus reiškinius, dalykus, turėti savo nuomonę, susidaryti savo vertybių sistemą, kuria remiantis jaunas žmogus vertins, lygins savo bei kitų veiksmus, jaus atsakomybę už savo poelgius, žodžius ir pan.
Nepilnamečiai jautrūs socialinei aplinkai, jos pokyčiams ir jiems dažnai sunku orientuotis joje, priimti teisingus sprendimus, ypač kai atsiduriama dviprasmiškoje situacijoje: pavyzdžiui, kai šeima reikalauja elgtis vienaip, o neformali grupė- kitaip. Tokie prieštaravimai gali skatinti nusikalsti, vartoti narkotikus ir alkoholį, ir pan.
Dažniausiai šiame amžiuje paaugliams iškyla daug problemų bendraujant su suaugusiais, dažniausiai įvairių konfliktų su tėvais. Jie turi daug problemų, kurios skatina ne tik griebtis tabako, alkoholio ar narkotikų, bet ir ryžtis savižudybei. Ir man kaip busimam socialiniam pedagogui paaugliu tema labai svarbi ir įdomi, kadangi socialinio darbuotojo paskirtis-...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3145 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • Turinys 1
 • Įvadas 1
 • 1. Paauglystės amžius ir jo ypatumai 2
 • 2. Problemos paauglystėje 4
 • 3. Paauglių deviantinis elgesys ir jo tipai 5
 • 3.1. Nusikalstamumas, kaip paauglių delikventiško elgesio pasireiškimo forma 6
 • 3.2. Faktoriai, lemiantys deviantinio elgesio atsiradimą 7
 • 4. Deviantinio elgesio prevencijos būdai mokykloje ir šeimoje 10
 • 5. Asocialaus elgesio korekcijos priemonės 10
 • Išvados 11
 • Literatūros sąrašas 12

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
13 psl., (3145 ž.)
Darbo duomenys
 • Asmenybių psichologijos referatas
 • 13 psl., (3145 ž.)
 • Word failas 100 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt