Pastaruoju metu visuomenėje emigracija dažnai laikoma didžiausia nekarine grėsme Lietuvai - jos demografinei plėtrai, ūkio augimui ir kultūrinio savitumo išsaugojimui. Emigracija suvokiama kaip ekonominė migracija, dėmesio neskiriama protų ir specialistų nutekėjimui, bene opiausiai Lietuvai kylančių emigracijos problemų. Tad šiuo atžvilgiu dabartinė Lietuvos valdžia gerokai atsilieka netgi nuo prieškarinės, turėjusios aiškią strategiją ir vykdžiusios nuoseklią šviečiamąją bei nuomonės formuojamąją politiką emigracijos procesams pakreipti.
Dabartinės sąlygos ir šiuolaikinių visuomenės mokslų metodai įgalina žymiai tiksliau modeliuoti, aprašyti ir prognozuoti emigracijos procesus bei jų pasekmes Lietuvai. Dabarties valstybės rankose taip pat yra ir daugiau instrumentų, leidžiančių emigracijos procesus įtakoti bei panaudoti valstybės labui. Tačiau tam reikalingas ne tik kompleksinis probleminio reiškinio matymas, bet ir politinė valia spręsti iškylančius uždavinus ir problemas.
Nagrinėjant šią emigracijos temą rėmėmės šių autorių nuomonėmis, bei jų atliktais tyrimais, pavyzdžiui, kaip A. Blebienė (2006), A. Čiužas (2007), O. G. Rakauskienė (2006), A. Sipavičienė (2006) ir kt.
Darbo tikslas – išanalizuoti emigracijos sampratą bei poveikį šalies vidaus ekonomikai.
1. Apibrėžti emigracijos sampratą.
2. Pateikti emigrantų išvykimo padarinius.
3. Atskleisti socialinį ir ekonominį poveikį emigracijai.
4. Išanalizuoti emigracijos priežastis, bei problemas.
5. Pateikti Lietuvos emigrantų suskirstymą pagal santykį su tėvyne.
6. Pateikti Lietuvos emigracijos mastus.
7. Atskleisti darbo emigracijos poveikį visuomėnei.
8. Pateikti Vyriausybės pastangas sumažinti emigracijos mastus.
Darbo metodai:
◦ Mokslinės literatūros analizė;
◦ Dokumentų analizė.
1. EMIGRACIJOS SAMPRATA
Pasak A. Čiužo emigracija – žmonių persikėlimas iš tėvynės į kitas valstybes. O emigrantas – tai išeivis, asmuo, persikėlęs gyventi į kitą šalį Emigracija gali būti ekonominė, politinė, religinė, nuolatinė arba laikina (sezoninė), priverstinė arba savanoriška emigracija. Emigracija turi didelę įtaką ne tik atskirų miestų, rajonų, bet ir valstybių ir net ištisų kontinentų gyventojų struktūrai, jų nacionalinei, rasinei, religinei sudėčiai. Emigracija turi didelę įtaką ne tik atskirų miestų, rajonų, bet ir valstybių ir net ištisų kontinentų apgyvendinimą. Dėl emigracijos keičiasi gyventojų amžiaus struktūra, vyrų ir moterų skaičiaus santykis, miesto ir kaimo gyventojų skaičius, šalies ekonominės plėtros tempai (Čiužas,...
Šį darbą sudaro 5502 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!