Referatai

Elgesio kodeksai

9.6   (3 atsiliepimai)
Elgesio kodeksai 1 puslapis
Elgesio kodeksai 2 puslapis
Elgesio kodeksai 3 puslapis
Elgesio kodeksai 4 puslapis
Elgesio kodeksai 5 puslapis
Elgesio kodeksai 6 puslapis
Elgesio kodeksai 7 puslapis
Elgesio kodeksai 8 puslapis
Elgesio kodeksai 9 puslapis
Elgesio kodeksai 10 puslapis
Elgesio kodeksai 11 puslapis
Elgesio kodeksai 12 puslapis
Elgesio kodeksai 13 puslapis
Elgesio kodeksai 14 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kiekvienos organizacijos nariai savo organizacinėje veikloje, ypač susidarius konfliktinėms situacijoms, vadovaujasi tam tikromis taisyklėmis, normomis. Organizacijoje tiesiog būtina numatyti tam tikras taisykles bei instrukcijas, kurios padėtų jos nariams etiškai spręsti iškylančias problemas. Todėl įgyvendinti organizacijoje etišką jos narių elgesį turėtų labai padėti etikos kodeksas.
Daugelio šalių specialistai turi savo profesinės etikos kodeksus, kurių privalo laikytis. Yra gydytojų, pedagogų, karinės tarnybos darbuotojų ir kiti kodeksai. Atskirų profesijų kodeksų užuomazgų randama antikos ir viduramžių dokumentuose (Hipokrato priesaika, amatininkų ir prekeivių cechų bei gildijų nuostatai ir kt.). Pirmasis etikos kodeksas viešojo administravimo srityje buvo 1924 m. JAV priimtas Tarptautinės miesto valdytojų asociacijos etikos kodeksas (International city managers association – ICMA). Kai kurie viešojo administravimo mokslininkai (M. Huddleston, S. Sands, J. Dobel) teigia, kad dauguma etikos kodeksų atsirado po 1973 m. Votergeito ar panašių skandalų, kai visuomenėje vyravo cinizmo ir nepasitikėjimo valdžia, jos atstovais, atskiromis visuomeninėmis institucijomis, nuotaikos.
Atrodo, kad etikos kodekso apibrėžimas savaime suprantamas, tačiau reikėtų paminėti kai kurių autorių šios sąvokos apibrėžimus. M. Huddleston ir J. Sands teigia, kad ,,etikos kodeksai – tai teiginiai apie draudžiamą elgesį, nurodymai darbuotojams laikytis aukštų standartų“. K. Kernaghan etikos kodeksus apibūdina kaip principų bei standartų apie deramą visuomenės tarnautojų elgesį visumą, pabrėždamas, kad tai siauresnis terminas nei etikos taisyklės. Taigi žinant, kad profesinio etikos kodekso parengimas reiškia įsipareigojimą tam tikriems moraliniams principams, kurie sietini su ta specialybe, galima pateikti tokį etikos sąvokos apibrėžimą: etikos kodeksas – tai dokumentas, atspindintis asmeninės moralės reikalavimus, profesines vertybes bei teisinius draudimus atskirų profesijų atstovų ar organizacijos darbuotojų sprendimams bei veiklai ir tarnaujantis kaip tam tikras elgesio gidas.
Šiame darbe bus aptariama elgesio kodeksų paskirtis, jų tikslai, formos ir turinio skirtumai, be to, apžvelgiami kodeksų privalumai ir trūkumai.
Etikos kodeksai atspindi organizacijos, kaip kolektyvo, dvasią. Savo ruožtu visuomenė tikisi, kad tos organizacijos nariai elgsis būtent taip, kaip skelbiama jų etikos kodeksuose. Tiesa, etikos kodeksai neturi...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2927 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • ĮVADAS 2
 • 1. ELGESIO KODEKSŲ PASKIRTIS 3
 • 2. ELGESIO KODEKSŲ TIKSLAI 3
 • 3. ELGESIO KODEKSŲ FORMA, JŲ SISTEMINIMO LYGIS IR TURINYS 5
 • 3.1. Kodeksų forma 5
 • 3.2. Kodeksų sisteminimo lygis 6
 • 3.3. Kodeksų turinys 7
 • 4. ELGESIO KODEKSŲ TRŪKUMAI IR PRIVALUMAI 7
 • IŠVADOS 11
 • LITERATŪRA 13

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
14 psl., (2927 ž.)
Darbo duomenys
 • Etikos referatas
 • 14 psl., (2927 ž.)
 • Word failas 109 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt