1. Užtikrinti kelią neetiškam žmogaus elgesiui. Rengiant etikos kodeksus, pirmiausia, orientuojamasi ne į numatomas bausmes už netinkamą darbuotojo elgesį ar sprendimus, bet į tokių situacijų prevenciją.
2. Nubrėžti atsakomybės ribas. Kodeksai aiškiai nusako profesijos atstovų ar organizacijos narių atsakomybę ir gina juos nuo neteisėtų pretenzijų (susidūrus su pretenzingais ir neturinčiais pagrindo reikalavimais, etikos kodeksas gali būti kaip ginamasis skydas).
3. Skatinti būti etiškus. Etikos kodeksuose kalbame apie daugelį svarbių asmeninių, profesinių ar organizacinių moralės vertybių, į kurias turėtų būti orientuojamasi. Kadangi kodeksuose galima rasti veiklos kriterijus, etikos kodeksai yra lyg elgesio gidas. Visi profesijos atstovai ar organizacijos nariai inspiruojami ne tik veikti, bet ir mastyti, vadovaujantis asmeninės bei profesinės etikos reikalavimais.
4. Atlikti moralinę švietimo funkciją. Kodeksas gali būti naudojamas tiek formalaus, tiek neformalaus etinio mokymo procese, siekiant darbuotojus padaryti jautresnius etikos klausimams bei dilemoms. Jis gali būti etiško elgesio ir galvojimo mokytojas, ypač organizacijose, kur etiniam švietimui neskiriama pakankamai dėmesio.
5. Drausminti profesijos atstovus ar organizacijos narius. Etikos kodeksas kontroliuoja veiklos bei sprendimo priėmimo kokybę. Jie nurodo daugelį reikalavimų bei standartų, kurių privalu laikytis. Prekių ir paslaugų gavėjai užtikrinami, kad prekės ar paslaugos atitiks tam tikrus standartus, o darbuotojai įpareigojami rūpintis visuomenės interesais.
6. Padėti priimti sprendimus. Kai susiduria skirtingos vertybės ar interesai, ir reikia apsispręsti, darbuotojas gali tikėtis etikos kodekse rasti tam tikras gaires, padedančias priimti sprendimą. Jame dažnai nurodomi prioritetai, puoselėtinos asmeninė bei profesinės vertybės.
7. Didinti visuomenės pasitikėjimą. Nurodytos siektinos vertybės bei standartai turi sudaryti įspūdį, kad tos profesijos ar organizacijos darbuotojai verti pasitikėjimo, nes savo veikloje vadovaujasi jiems keliamiems reikalavimams.
Etikos kodekso misija – tarpininkauti formaliuose santykiuose tarp visuomenės ir atskiros profesijos ar organizacijos atstovų, nustatyti profesijas ar organizacijos narių tarpusavio etiško bendravimo santykius. Šie kodeksai padeda užkirsti kelią neetiškam elgesiui. Nurodyti etikos kodeksu tikslai leidžia teigti, kad tokio dokumento priėmimas svarbus ne tik atskirai profesijai ar organizacijai, bet ir visai visuomenei.
Skirtingai...
Šį darbą sudaro 875 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!