Ideali ekonomikos būsena - ekonominė pusiausvyra. Tačiau valstybėje pasiekti, kad būtų ekonominė pusiausvyra labai sunku. Nuo to kaip paveikia ekonominiai svyravimai vartotojus ir gamintojus ir priklauso kiek laiko trunta tam tikra ekonominio ciklo fazė. Ekonominis ciklas parodo kiek ir ar ilgai trunka įvairios ekonominio siklo fazės. Vienas svarbiausių valstybės ekonominių tikslų - tolygaus ekonominio augimo užtikrinimas. Stebint šalies ekonomiką ilgesnį laiką, pastebėta, kad ekonomikos sistema vystosi cikliškai.
Lietuvos ekonomikos ekonominis ciklas labai nenuspėjamas. Jame būtų galima įžvelgti tai labai didelį smukimą, tai labai staigų pakilimą. Valstybės ekonominės politikos planuotojai sukūrė ekonomikos stabilizuojamąsias priemones, kuriomis šalių vyriausybės gali pasinaudoti mėgindamos sušvelninti kylančias kainas, didėjantį nedarbą.
Savo darbe pabandžaiu sulyginti trijų Baltijos valstybių ekonominius duomenis 1996 – 1999 metais. Manau tai tiksliau atspindės kaip keičiasi ekonominiai rodikliai šalyse ir kiek jie skirtingi visose trijose valstybėse, nors visos trys pradėjo atsigauti ir kurti savo laisvas rinkas vienu metu. Pasirinkau būtent 1996 – 1999 metus, nes manau tai reikšmingi metai. Todėl, kad įvyko daug ekonominių įvykių mūsų šalyje pvz: Rusijos krizė, pasiruošimai stoti į ES taip pat daug įvairių reformų.
1. EKONOMIKOS STABILUMAS
1. 1. Valstybės vaidmuo šalies ekonomikoje
Šiuolaikiniai valstybių ūkiai, tiesiog vadinami ekonomikomis, gamina labai daug įvairių prekių ir teikia paslaugų. Tai maistas ir butai, drabužiai ir knygos, televizoriai ir automobiliai, medicininis aptarnavimas ir pan. Vienas iš būdų įvertinti kurią nors vieną ekonominę sistemą – išmatuoti visų jos teikiamų prekių ir paslaugų vertę. Žinoma, įvertinę bendrąją gamybos apimtį, dar nesužinosime apie žmonių gyvenimo lygį. Mat turtingo žmogaus ir laimingo žmogaus sutapatinti negalima. Žmogui būtini ir kiti dalykai, būtent: pasitenkinimas savo darbu bei aplinka. Tačiau, šiaip ar taip, pagamintos produkcijos ir suteiktų paslaugų apimtys – vienas svarbiausių ekonomikos sėkmės rodiklių.
Pastaruoju metu įvesta nemažai pataisų, įvertinančių ekonomikos stabilumą ir ekonominę gerovę. Jas galima suskirstyti į dvi grupes:
1. Papildomi socialiniai rodikliai. Be realiojo ir BNP (BVP), ekonominį aktyvumą ir gerovę...
Šį darbą sudaro 4111 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!