Tai būdai, kuriais apdorojama ekonominė informacija, gauta iš įvairių analizės šaltinių. Kadangi fin. analizė susijusi su daugeliu mokslų, todėl joje ir taikomi tų mokslų būdai.
Nustatoma rodikliai, dinamika, struktūra, veiksniai darantys poveikį. Techninių priemonių pagalba visi analizės duomenys gali būti grafiškai pateikiami ir apibendrinami analitinėse lentelėse.
2. Matematiniai-statistiniai būdai (Koreliacija, imitacinis modeliavimas, matematinis programavimas, matricinis modeliavimas ir kt).
Techninės priemonės: grafikai, diagramos, kartogramos, analitinės lentelės.
Grupavimas – tai toks būdas, kurį taikant apjungiami į atskiras grupes tam tikri rodikliai, vienodi pagal savo ekonominę reikšmę ar kitus požymius. Rodikliai gali būti grupuojami pagal vieną ar kelis požymius. Priklausomai nuo grupavimo tikslo, gali būti atliekami topologiniai, struktūriniai ir faktoriniai grupavimai. Topologiniai grupavimai remiasi ištisinio arba atrankinio stebėjimo duomenimis, kurie gali būti skirstomi į klases, kurios gali būti apjungiamos į grupes. Darbuotojų užmokesčio fondas gali būti skirstomas į vienetinę ir laikinę klases.
Struktūrinis grupavimas – toks, kuris naudojamas tiriant vidinę visumos struktūrą. Turtas grupuojamas į ilgalaikį ir trumpalaikį turtą.
Faktorinis grupavimas atliekamas naudojant rodiklius, kurie apjungiami pagal priežastinių ryšių vienodumą. Pagaminta produkcija priklauso nuo trijų gamybos veiksnių grupių: darbo, darbo priemonių, darbo objekto.
Grupavimas padeda išaiškinti lemiamas tendencijas, poveikį rezultatiniams rodikliams ir sudaro pagrindą vėlesniam detalizavimui.
Palyginimas – vienas labiausiai paplitusių būdų. Lyginami ataskaitiniai duomenys su pasirinkta baze (planiniais rodikliais, praeito periodo duomenimis, vidutiniais šakiniais rodikliais, pirmaujančių įmonių duomenimis, prognoziniais ir kt. duomenimis, standartais, normatyvais ir t. t.).
Lyginami duomenys turi būti palyginami laiko atžvilgiu, įvertinimo prasme, apskaičiuoti pagal vienodą metodiką, turėti vienodą struktūrą.
Analizuojant ekonominius rodiklius pagrindinis analizės tikslas – ne tik apskaičiuoti nukrypimus, bet ir veiksnius, įtakojusius rodiklių kitimą. Veiksniams apskaičiuoti taikomi tokie būdai: balansinių sugretinimų ir eliminavimo.
Tais atvejais, kai veiksniai yra susieti adityviniu ryšiu, taikomas balansinių sugretinimų būdas.
Pardavimai = l1 + g – l2
∆Pardavimai = ∆l1 + ∆g1 – ∆l2
Jis dažniausiai naudojamas balanso analizei.
Eliminavimas – reiškia panaikinimą arba atsiribojimą nuo kokių nors veiksnių. Tai loginis būdas, kai ekonomistas abstrahuodamasis nuo...
Šį darbą sudaro 5852 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!