Konspektai

Įvado į ekonomika medžiaga

9.2   (3 atsiliepimai)
Įvado į ekonomika medžiaga 1 puslapis
Įvado į ekonomika medžiaga 2 puslapis
Įvado į ekonomika medžiaga 3 puslapis
Įvado į ekonomika medžiaga 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Mokslinės abstrakcijos metodas – išskiriami svarbiausi faktai, svarbiausi elementai įtakojantys ekonomiką ar konkretų tiriamą objektą. Abstrakcija – generalizacija, kada atmetami nereikšmingi duomenys ir faktai. Indukcijos metodas – nuo padrikų faktų ir empirinių žinių iki teorijos sudarymo ir pagrindimo. Dedukcijos metodas – atvirkščias indukcijai metodas, kada nuo teorijos einama prie faktų. Matematiniai metodai. Ekonominiai eksperimentai – kurie neturi prieštarauti naturaliems egzistuojantiems ekonomikos dėsniams, todėl galimybės ribotos, nes negali 100% garantuoti kad eksperimentinė išeiga bus adekvati realiems ateities pokyčiams ekonomikoje, t.y. stichinės nelaimės ir pan. Modeliavimas – naudojami grafikai ir pan.Mikroekonomika ir makroekonomika. Mikroekonomika nagrinėja atskirų ūkio šakų ir atskirų rinkų funkcionavimą bei individualių ūkio subjektų elgseną rinkos sąlygomis, t.y. tiria smulkesnių ekonominių elementų ir objektų dalyvavima rinkoje.
Makroekonomika nagrinėjama keliais lygiais: aukščiausiu globaliu lygiu, vidutiniu lygiu, kada nagrinėjama valstybių grupių tarpusavyje glaudžiai susijusiu ekonominiais ryšiais veikla, smulkiausiu, kaip atskiros valstybės makroekonomikos sistema. Makroekonomika nagrinėja ekonomiką kaip visumą, svarbiausi tyrimo objektai BVP, BNP, nedarbo lygis, kainų stabilumas, infliacijos tempai, pinigų pasiūla, šalies mokėjimo balansas.
Išteklių ribotumas ir pasirinkimas. Rinka: funkcijos, struktūros problema. Neriboti poreikiai ir išteklių ribotumas. Pagrindinė problema – rinktis iš galimybių, kurias leidžia mūsų ištekliai. Kiekvienas individas natūraliai trokšta daugiau negu gali jo ištekliai, tai natūralu. Kiekvieno individo savo išteklių naudojimas skirstomas pagal naudą (subjektyvus dalykas). Poreikis dirbti daugiau negu mums reikia minimaliems poreikiams tenkinti, sukelia neribojamą norą turėti daugiau. Ekonomija tai tikslas sumažinti išlaidas vardan kažko. Kuo didesnės pajamos, tuo mažesnė pasirinkimo problema, nes sau gali leisti daugiau, turto sankaupa taip pat įtakoja pasirinkimą, egzistuoja ir galimybė pasiskolinti. Pasirinkimas – tai įvairių ekonominių subjektų išraiška, alternatyvos. Pagrindinė ekonominė problema ūkinėje veikloje yra riboti ištekliai ir beribiai žmonių poreikiai - t.y santykis tarp išteklių trūkumo (stygiaus) ir nuolatos augančių žmonių poreikių.
Poreikiai - tai žmonių biologinės ir socialinės (ek, soc., dvasinės, kultūrinės, etinės ir t.t) kilmės reikmės, tenkinamos vartojant gamybos produktus ir paslaugas....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 6385 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (6385 ž.)
Darbo duomenys
  • Ekonomikos konspektas
  • 4 psl., (6385 ž.)
  • Word failas 196 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt