IŠVADOS 28
LITERATŪROS SĄRAŠAS 29
Įvadas
Pastaruoju dešimtmečiu globaliniu mastu žemės ūkiui būdinga visiškai nauja techninio – technologinio restruktūrizavimo kryptis – ekologinės žemdirbystės (ekologinio žemės ūkio), kaip alternatyvos tradicinei, formavimasis ir plėtra. Pirmosios ekologinio judėjimo idėjos buvo pradėtos įgyvendinti jau XX a. pradžioje (1924 m). Tuo metu jo teiktina nauda žmonijai ir gamtai nebuvo tinkamai vertinama, dėl to dauguma ekonomistų pesimistiškai traktuodavo šį reiškinį. Buvo manyta, kad pasaulyje ekologinis žemės ūkis užims nežymią žemės naudmenų dalį (2 – 3 proc.). Todėl nebuvo analizuojamos ekologinio ūkio plėtros perspektyvos ir galimybės. Tai buvo grindžiama tuo, kad dėl aukštų kainų tik maža turtingų žmonių grupė, o taip pat „žalieji“ idealistai pirks ekologinius produktus. Tačiau anaiptol, augant ekologiniam sąmoningumui, didėjant nepasitikėjimui tradiciniais žemės ūkio produktais, daugėjant įvairiems masiniams susirgimams dėl intensyvios, netausojamos ir chemizuotos žemės ūkio veiklos (kempinligė, kitos ligos, psichiniai sutrikimai, žala planetai ir kt.), situacija per pastaruosius dešimtmečius iš esmės pasikeitė. Pvz. artimiausią dešimtmetį ekologinis ūkis Anglijoje turėtų užimti 30 proc. visų žemės ūkio naudmenų, Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje – 20 proc. [1].
Lietuvai integruojantis į Europos Sąjungą iškyla būtinybė gaminti ne tik konkurencingus, paklausius žemės ūkio produktus, bet ir pasiekti, kad ūkininkavimo metodai būtų ekonomiškai naudingi, saugantys aplinką bei socialiai priimtini. Šiuo požiūriu viena perspektyviausiu ūkininkavimo sistemų yra ekologinis žemės ūkis. Ši sistema, grindžiama natūraliais biologiniais procesais ir medžiagomis, užtikrinanti racionalų ūkininkavimą ir aukštos kokybės žemės ūkio produktų gamybą.
Lietuvoje yra prielaidos ekologiškų produktų gamybai: palanki ekonominė ir ekologinė situacija, didėjanti vidaus ir užsienio ekologiškų produktų rinka, valstybės parama, nacionalinis ir tarptautinis sertifikacijos įstaigos „Ekoagros“ pripažinimas, suteikiantis galimybę eksportuoti ekologiškus produktus. Tačiau nors ekologiškų produktų paklausa didėja, iki šiol dar nėra suformuota ekologiškų produktų prekybos struktūra. Literatūros studijos [2,3,4] užsienio ir tarpukario Lietuvos patirtis byloja, kad ūkininkams geriausia išeitis – steigti kooperatines prekybos įmones, kurios realizuotų ūkininkų produkciją. Steigti šias institucijas reikia dėl šių priežasčių:
1. tarp gamintojo...
Šį darbą sudaro 6970 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!