Pati skaitmeninė elektronika pradėta plėtoti per antrąjį pasaulinį karą. Nors tuo laikotarpiu tikslingiausia ja būtų vadinti logine elektronika (patys loginės algebros principai buvo aprašyti gerokai ankščiau apie 1870m), kaip žinome loginėje elektronikoje yra tik du loginiai lygiai tai 0 ir 1. Tuo metu loginė elektronika buvo naudojama informacijos kodavimui ir skaičiavimams. Per ta patį antrąjį pasaulini kara skaičiavimams buvo naudojami ir analoginės elektronikos principai. 0 ir 1 pačioj pradžioj buvo panaudoti rėlių valdymui.
Vėliau kai buvo sukurtos elektroninės vakuuminės lempos. Su jomis buvo kuriami labai stabilų parametrų operaciniai stiprintuvai kurie naudoti skaičiavimams ir veikė analoginės elektronikos pricyptais, beje ir šiuolaikiniai integriniai perteklinių parametrų pradiniai stiprintuvai vadinami OS nuo tuo metu naudotų tikslių stiprintuvų skaičiavimams. Nors ir kokie tikslūs stiprintuvai būdavo dėl šiluminių nestabilumų jie buvo gan nepatikimi. Taip pat turėjo ir kita trūkumą, jeigu skaičiavimuose buvo imama pvz. 1:1 tai kai 1V atitiko 1 tai kai pasiekdavo tūkstančius atsirasdavo aukštos įtampos kurios buvo pavojingos ne tik žmogui, bet ir pačiai sistemai, be to tokia sistema buvo neatspari išorės trukdžiams. O loginių sistemų panaudojimą stabdė, reikalingas didelis elementų kiekis.
Nepaisant tam tikrų kliūčių 1938 metais „Bell Laboratories“ telefonų kompanijoje sukurtas pirmas dvejetainis sumatorius – viena iš pagrindinių kompiuterio dalių.
Vienas iš to meto įspūdingesnių superkompiuterių buvo ENIAC (Electronic Numerical Integrator and Calculator). buvo pagaminta 1945 m. pavasarį, o 1946 m. vasaryje išslaptinta. ENIAC, turinti 178468 skirtingų tipų lempas, 7200 kristalinių diodų, 4100 magnetinių elementų, užimanti 300 kv.m. plotą, relines skaičiavimo mašinas greiteigiškumu lenkė 1000 kartų.
Vėliau kai buvo sukurti tranzistoriai (pirmasis pasirodė 1950 m.) ji sukūrė, jau minėtos „Bell Laboratories“ mokslininkų grupė. Pirmasis komercinis gaminys, sukurtas 1952 m. naudojant tranzistorius, buvo klausos aparatas. Tranzistorių sukūrimas iš esmės pakeitė elektronikos raidą. Pačia skaitmeninės elektronikos raidą galime suskirsti į keturias kartas.
Elektroninės vakuuminės lempos atsiradimas leido mokslininkams įgyvendinti skaičiavimo mašinos sukūrimo idėją. Ji pasirodė 1946 m. JAV užduočių...
Šį darbą sudaro 1940 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!