G. Lesnikauskas M. Dainys
A. Klimavičius
2006
1. ĮVADAS
Vargu ar galima šiandien rasti žmogaus veiklos sritį, kurioje nebūtų naudojama elektronika.Pastaruoju metu ypač paplito skaitmeninės elektronikos prietaisai ir įrenginiai.tai įvairūs elektroniniai kalkuliatoriai, laikrodžiai, žaidimų automatai, apsaugos bei signalizacijos įtaisai, muzikos instrumentai ir, žinoma, kompiuteriai, robotai, įvairios diagnostikos, atpažinimo bei informacijos apdorojimo sistemos, svarbus elektronikos mokslas ir medicinoje.Kartu su skaitmenine elektronika sparčiai plėtojama ir energetinė bei technologinė elektronika.Kuriami nauji ekonomiški maitinimo šaltiniai, įvairiausi keitikliai, aukštadažnės krosnys, lazeriai ir kitką. Visų šių aparatų ir įrenginių elektroniniai prietaisai veikia jungiklio režimu, t.y. diskretiškai. Todėl dažnai tokio elektroninės grandinės vadinamos diskretinio veikimo elektroninėmis grandinėmis.
Šiandien šalies ekonominis lygis labai priklauso nuo elektronikos plėtotės ir naudojimo potencialo. Tačiau elektronika-tai ne tik veiksminga priemonė darbo našumui ir gamybos efektyvumui didinti, žmonių pragyvenimo lygiui kelti, bet kartu svarbus akstinas mokslo ir technikos pažangai.Ją lemia elektroninės technikos specialistai, jų kvalifikacija.
Šis kursinis darbas skirtas užbaigti skaitmeninių grandinių paskaitų ciklą. Skaitmeniniai grandynai užima labai svarbią vietą elektronikoje. Tobulėjant technikai tobulėja ir signalo apdorojimo būdai o tai reiškia, kad visi apdorojimo procesai turi būti labai greiti ir tikslus. Taip yra todėl, kad visi gamybiniai procesai yra valdomi kompiuterinėmis sistemomis (mikrovaldiklių technologijos). Lietuvos pramonėje irgi naudojamos automatizuotos gamybinės linijos. Pavyzdžiu gali būti Panevėžio “Ekranas”, kuris bėgant laikui tobulina savo technologijas automatizuojant visus gamybinius procesus. Prižiūrėti automatizuotą liniją yra daug kartų lengviau, bet darbo personalas turi turėti atitinkamą kvalifikaciją. Taigi matome, kad skaitmeninė technika ir praeitas kursas yra pagrindu kitiems mokslams, surištiems su skaitmeniniais signalais. Per šį kursą išmokome daug naudingų dalykų, kuriuos galėsime panaudoti gyvenime. Mūsų kurse buvo nagrinėjami skaitmeniniai grandynai, skaitmeninės schemos ir jų panaudojimas įvairiausiose elektronikos schemose. Taip pat susipažinome su skaitmeninių schemų įvairovė bei išmokome ieškoti jų analogų. Tai taip pat yra labai svarbu, nes turint tam tikrą elektroninę schemą ir neturint jai atitinkamų elementų, galima parinkti elementų analogus. Skaitmeninių elementų taikymas įvairiausiose schemose...
Šį darbą sudaro 2565 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!