Dorovė – elementari žmogaus dvasinės kultūros sritis (5, p.7). Visais laikais visuomenės ir atskiro žmogaus gyvenime dorovei teko didelis vaidmuo. Ji aktyviai formuoja tobulą asmenybę, ugdo jos dvasinį pasaulį. Dorovė žmones daugiau sudvasina, suartina ir harmonizuoja jų tarpusavio santykius.
Istoriškai besiformuodama dorovė pirmiausiai pasireiškė kaip praktinio elgesio sritis, kuria lėmė socialiniai ekonominiai santykiai, palaikė papročiai ir tradicijos (5, p.7). Vėliau ją labiau įtvirtino susiformavusios dorovinės pažiūros ir įsitikinimai. Galime teigti, kad dorovė reiškiasi per praktinius santykius ir sąmonę. Praktiniai santykiai ir sąmonė visuomet funkcionavo, viena kitą veikdamos, nors jų tarpusavio priklausomybė žmonijos raidoje gerokai kito.
Svarbiausią dorovinės sąmonės funkcinę pusę sudaro istoriškai susiformavusios sąvokos. Dorovės sąvokose atsispindi žmonių dorovinių santykių bendras išsivystymo lygis. Šios sąvokos tarsi taisyklės, kurios mus moko tai, kokie turi būti tarpusavio santykiai, ko reikia siekti, kad gyvenimas būtų žmoniškesnis ir teisingesnis. Pirmosios dorovės sąvokos atsirado gana anksti. Iš pradžių jos buvo paprastos pirmykščio žmogaus mąstymo formos, fiksavusios jo betarpišką patirtį (5, p.8). Vystantis pirmykštei sąmonei, dorovės sąvokos turtėjo, plėtojosi. Šių sąvokų raida atspindi sudėtingą ir prieštaringą istorinį dorovinės sąmonės vystymosi procesą.
3. Dorovės susiformavimo istorijos pateikimas;
4. Trumpai apžvelgti pirmykštės visuomenės dorovę.
Vykdant šiuos uždavinius, naudojami lietuvių autorių literatūros apžvalgos, internetiniai puslapiai.
1. Dorovės esmė
1.1. Dorovės sąvoka
Visu pirma norėčiau aptarti kas yra dorovė, kaip mes ją suprantame. Dorovė – tai žmonių pažiūrų bei įsitikinimų ir kartu jų praktinių santykių sritis. Ją sudaro dorovinė sąmonė, motyvuotas elgesys bei doroviniai santykiai (5, p.51). Pagrindinė dorovės paskirtis – reguliuoti žmonių tarpusavio santykius, elgesį vieno su kitu. Dorovė taip pat apima žmogaus santykį su savimi pačiu. Kaip žmogus vertina save bei savo poelgius visuomeninių interesų požiūriu, - taip pat priklauso dorovės sričiai. Savęs kankinimas arba beprasmiškas nusižudymas dorovės požiūriu nepateisinami veiksmai, nes kiekvienas žmogus yra šeimos, kolektyvo, visuomenės narys ir su savimi negali elgtis taip, tarsi jis nuo niekieno nepriklausytų (4, p.20).
Dorovė, išreikšdama bendrus, visuomeninius interesus,...
Šį darbą sudaro 3900 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!