Kiekvienas žmogus vienaip ar kitaip įsivaizduoja Dievą. Vieniems tai kažkoks tolimas ir nekonkretus Absoliutas, sukūręs pasaulį ir palikęs jame tvarkytis žmones, kitiems – Būtis ar Likimas, žaidžiantis su žmonėmis tarsi lėlėmis, valdantis jų gyvenimus. Dar kitiems – Meilė, artimas Draugas, Tėvas, Viešpats. Taip pat yra žmonių, kurie skelbia gerąjį Dievą, tačiau pasąmonėje dėl vaikystėje tėvų nesąmoningai suformuotos pasaulėjautos, jį iš tikrųjų įsivaizduoja negatyviai – pvz., kaip baudžiantį Dievą-teisėją, įstatymišką Dievą buhalterį, reikalaujantį “pasiekimų Dievą” ar net demonišką “mirties Dievą”.
Šiuos, tiek negatyvius, tiek pozityvius Dievo įvaizdžius formuoja daugybė veiksnių nuo pat žmogaus pradėjimo momento. Labai svarbu yra, ar vaikas buvo lauktas šeimoje, ar ne, ar jis turėjo abu tėvus, ar tėvai jį mylėjo taip pat, kaip ir kitus šeimos vaikus, ar jį priėmė tokį, koks yra. Taip pat žmogaus Dievo įvaizdžius įtakoja broliai, seserys, draugai, bendraamžiai, kiti jo aplinkos žmonės, gal netgi socialinė padėtis.
Mes nagrinėsime konkretaus (ne Absoliuto, Būties ar Likimo) Dievo įvaizdžius, Karl’o Frielingsdorf’o suskirstytus į demoniškus (negatyvius, pražūtingus, kenkiančius žmogaus dvasiai, kūnui ir gyvenimui) ir gydančius (pozityvius, Šventajame Rašte randamus) Dievo įvaizdžius.
Demonai čia sovokiami bibline prasme. Tai gundytojas, Dievo priešas. Teologiškai aiškinama, kad visas blogis kyla kūrinimas laisva valia apsisprendžiant prieš Dievą. Šis įvaizdis prieštarauja Dievui, nes yra kilęs iš blogio. Ši “blogio dvasia”, žmogaus įvardinama kaip Dievas, formuoja iškreiptą Dievo suvokimo paveikslą.
Žmonės, kurių pasąmonėje yra suformuotas negatyvus, demoniškas Dievo įvaizdis, dažniausiai to nesuvokia. Jie mano tikį gerąjį Išganytoją, tačiau gyvenime jaučiasi “laužomi” ir nelaimingi, negalėdami patirti to Išganytojo žadėto džiaugsmo.
Demoniškas Dievo įvaizdis susiformuoja pirmaisiais gyvenimo metais pasąmonėje ir būna laikomas Dievo įvaizdžiu. Toks įvaizdis, jei jis nėra sąmoningai suvokiamas ir “sunaikinamas”, veikia (ir kenkia) pasąmonėje visą žmogaus gyvenimą.
Toks Dievas – tai tarsi griežtas, nepalenkiamas teisėjas, nepaisydamas nei motyvų, nei priežasčių, nežinantis nei gerumo, nei gailestingumo ir baudžiantis už padarytus nusikaltimus (nuodėmes), kad atkurtų teisingumą pasaulyje. Nusidėjėlis turi atgailauti...
Šį darbą sudaro 2015 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!