Rašiniai

Didieji dainų kūrėjai "Klojimų gadynė"

10   (1 atsiliepimai)
Didieji dainų kūrėjai "Klojimų gadynė" 1 puslapis
Didieji dainų kūrėjai "Klojimų gadynė" 2 puslapis
Didieji dainų kūrėjai "Klojimų gadynė" 3 puslapis
Didieji dainų kūrėjai "Klojimų gadynė" 4 puslapis
Didieji dainų kūrėjai "Klojimų gadynė" 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Neregėtas tautinės kultūros atgimimas prasidėjo 1904 m., panaikinus lietuviškos spaudos draudimą. Vilniuje, Kaune, Marjampolėje, Šiauliuose ir kituose miestuose pradėtos kurti kultūros draugijos, prie jų būtinai steigiami chorai, dramos būreliai, vyksta kitokia kultūrinė veikla.beveik visų lietuviškų bažnyčių chorai mokosi lietuviškas dainas, dalyvauja įvairiuose koncertuose. Kaimo jaunimas buriasi į pasaulietinius chorus.
Nuošaliose vietovėse nebuvo koncertams tinkamų salių, taigi žmonės juos rengdavo kur tik įmanydami: miško laukymėse, upių, ežerų pakrantėse, namų kiemuose, o dažniausiai – klojimuose. Todėl šis atgimimo laikotarpis, užsitęsęs iki pat Pirmojo pasaulinio karo, S. Šimkaus buvo pramintas „klojimų gadyne“.
Garsūs „klojimų gadynės“ chorų vadovai buvo mums gerai žinomi kompozitoriai J. Naujalis, M. K. Čiurlionis, Č. Sasnauskas (jis daugiausiai dirbo Peterburge), M. Petrauskas, J. Gruodis ir, žinoma, „klojimų gadynės“ uoliausias „artojas“ Stasys Šimkus. Šis dar visai jaunas studentas vasaromis ir laisvu nuo studijų laiku kaip koks klajūnas nuolat važinėdavo po Lietuvos miestus ir miestelius, ragino vietinius vargonininkus, muzikos mylėtojus ir pats steigė chorus, dirigavo koncertams. Ir chorai kūrėsi kone kiekviename bažnytkaimyje.
Tautinės kultūros atgimimo idėjos netruko pasiekti ir Amerikos lietuvius. Visur, kur tik gyveno daugiau lietuvių, kūrėsi chorai, giedotojų ir kitokios tautinės kultūros draugijos. XX a. pradžioje Amerikoje buvo apie 70 pasaulietiškų ir apie 150 bažnytinių lietuviškų chorų, o žymiausias chorų ir lietuvių muzikinio judėjimo organizatorius buvo išeivis iš Lietuvos Leonas Ereminas. Vėliau jo veiklą papildė ir tęsė ten nuvykę kompozitoriai M. Petrauskas, S. Šimkus, J. Žilevičius.
Apie didžiulį lietuvių tautinės kultūros pakilimą galima spręsti iš to, kad tada mūsų kompozitorių sukurtos dainos ar harmonizuotos liaudies dainos ir dabar tebėra nepralenkiamos nei gražumu, nei populiarumu. Kas dabar nežino tokių dainų kaip J. Naujalio „Lietuva brangi“, „Jaunimo giesmė“, „Pavasaris“, „Už Raseinių, ant Dubysos“, harmonizuotos lietuvių liaudies dainos „Ant kalno karklai siūbavo“, Č. Sasnausko „Kur bėga Šešupė“, „Užmigo žemė“, „Karvelėli mėlynasis“, „Jau slavai sukilo“, nuostabios giesmės „Marija Marija“, pavirtusios tartum lietuvių religiniu himnu, M. K. Čiurlionio harmonizuotų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1211 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1211 ž.)
Darbo duomenys
  • Muzikos rašinys
  • 5 psl., (1211 ž.)
  • Word failas 49 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt