Referatai

Diabetinė retinopatija

9.8   (2 atsiliepimai)
Diabetinė retinopatija 1 puslapis
Diabetinė retinopatija 2 puslapis
Diabetinė retinopatija 3 puslapis
Diabetinė retinopatija 4 puslapis
Diabetinė retinopatija 5 puslapis
Diabetinė retinopatija 6 puslapis
Diabetinė retinopatija 7 puslapis
Diabetinė retinopatija 8 puslapis
Diabetinė retinopatija 9 puslapis
Diabetinė retinopatija 10 puslapis
Diabetinė retinopatija 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

• Vystosi ūmios ir lėtinės (vėlyvosios) komplikacijos, dėl kurių mirtingumas nuo CD yra trečioje vietoje po širdies ir kraujagyslių bei onkologinių susirgimų.
• Naujų medikamentų kūrimas ir tobulinimas, naujų gydymo strategijų ieškojimas ir derinimas prie sudėtingų patogenezinių mechanizmų, pačių sergančiųjų mokymas kontroliuoti ligą, pailgino sergančiųjų CD išgyvenamumą, sumažino mirčių nuo ūmių CD komplikacijų, tačiau neišsprendė ankstyvo invalidumo ir mirčių nuo lėtinio CD komplikacijų, t.y. inkstų, nervinio audinio, akių kt. sistemų pakenkimo.
Diabetinė retinopatija visose pasaulio šalyse yra viena dažniausių regėjimo sutrikimo ir aklumo priežasčių, nepaisant šiuolaikinių diagnostikos ir gydimo metodų.
Naujausiais Didžiosios Britanijos diabetinės retinopatijos registro duomenimis, praėjus 5 metams nuo susirgimo pradžios, diabetinė retinopatija diagnozuojama 17 proc. Sergančiųjų nuo insulino priklausomu CD, o po 15 metų diabetinės retinopatijos padidėja iki 98 proc. Pirmą kartą išaiškinus nuo insulino nepriklausomąjį CD, 39 proc. vyrų ir 35 proc. moterų diabetinę retinopatiją diagnozuojama jau per pirmą oftalmologinę konsultaciją. Tai paaiškinama pavėluota II tipo CD diagnostika, kai jau išsivysčiusios vėlyvosios komplikacijos. Apie 2 proc. sergančiųjų nuo insulino priklausomu CD yra akli, o tarp visų neregių aklumas dėl diabetinės retinopatijos sudaro 7-8proc.
Lietuvos gydymo įstaigų duomenimis, diabetinės retinopatijos diagnozuojama 57,1 proc. sergančiųjų nuo insulino priklausomu CD ir 16,9 proc. sergančiųjų nuo insulino nepriklausančiu CD, bet gydomiems cukraus kiekį mažinančiomis tabletėmis. Sergančių nuo insulino nepriklausomu CD ir vartojančių insuliną grupės pats didžiausias diabetinės retinopatijos procentas – 61,7. Tai pavėluotai pradėti gydyti insulinu ligoniai. Jie ilgai vartojo peroralinius cukraus kiekį kraujyje mažinančius medikamentus, kurie jau neužtikrino geros diabeto kontrolės ir lėmė vėlyvųjų diabeto komplikacijų atsiradimą.
Diabetinės retinopatijos dažnis priklauso nuo CD tipo, amžiaus, ligos trukmės, blogos gliukozės kontrolės, rasės. Diabetinės retinopatijos nustatomos nuo 2- 7% pacientų, ilgiau nei dvejus metus sergančių nuo insulino priklausomu 1 tipo CD, tarp sergančių 10 metų diabetinės retinopatijos diagnozuojama 50%, o tarp sergančių ilgiau nei 20 metų- daugiau nei 75%. Diabetinės tinklainės pakitimai ankščiau nustatomi sergantiems nuo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2994 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2994 ž.)
Darbo duomenys
  • Ligų ir traumų referatas
  • 11 psl., (2994 ž.)
  • Word failas 240 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Cukrinis diabetas. Diabetinė pėda

Cukrinis diabetas. Diabetinė pėda Ligos ir traumos
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą