Konspektai

Detalus įvadas į filosofiją

9.4   (3 atsiliepimai)
Detalus įvadas į filosofiją 1 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 2 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 3 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 4 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 5 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 6 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 7 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 8 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 9 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 10 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 11 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 12 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 13 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 14 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 15 puslapis
Detalus įvadas į filosofiją 16 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Filosofija – tai, ką filosofuojantys žmonės užrašė. Ne visi filosofuojantys žmonės yra filosofai.
Filosofavimas – tai minčių apie tai, kas žmogų stebina, jaudina, kas jam kelia nerimą, kankina ir t.t. raiškai kasdieniame gyvenime.
Mitai (gr. “mythos” reiškia šneką, žodį, pasakojimą) – mokslininkai juo apibūdina kaip fantastinius pasakojimus apie kosmoso kilmę, pasaulio sandarą, žmonių kilmę, gyvenimo paslaptis ir pan. Tokių pasakojimų tyrinėtojai aptinka visose filosofinio mąstymo brandos nepasiekusiose tautose. Senieji pasaulinio garso mitų sąvadai yra indų “Ramajana”, graikų “Iliada” ir “Odisėja”, suomių “Kalevala” ir kt. Netikintiems žmonėms mitas yra “Biblija”. Dabarties mitai reiškiasi religijos, meno, okultizmo ir politinės ideologijos pavidalais. Ideologiniai mitai skirti žmogui, žmonių grupei ar net visai žmonijai išgelbėti. Naujausiais laikais ypatingą vaidmenį atlieka politinės ideologijos mitai – fašizmas, bolševizmas, islamiškasis fundamentalizmas, demokratijos teorijos ir t.t. jų kūrėjai remiasi moklsu, filosofija, religija. Šie mitai tam tikra prasme guodžia skurstančius žmones, sumažina stresą, nes patenkina žmonių geresnio gyvenimo iliuzijų poreikį.
Okultizmas (lot. “occultus” reiškia paslaptingumą, paslėptumą) – šia sąvoka žymima pažiūrų įvairovė, kurią vienija įsitikinimas, kad tikrovėje, t.y. gamtoje ir pačiame žmoguje, slypi žmogui neprieinamos jėgos, kurios gali suteikti pageidautinų žinių. Astrologija – tikėjimas žvaigždžių ir planetų magiškai įtaka pasaulio ir žmonių likimui. Spiritizmas – tikėjimas galimybe bendrauti su dvasiomis ir iš jų gauti kitais būdais neprieinamą informaciją. Ufonautika – sugebėjimas gauti žinių iš kosmoso “ateivių”. Magija – ir pažiūrų, ir veiksmų visuma, pripažystanti antgamtinės įtakos jėgą, kurią panaudojus galima veikti gamtos reiškinius ir žmonių gyvenimą siekiant gerų ir blogų tikslų. Mistika – pripažysta, kad pasaulyje yra ntgamtinė dvasinė jėga arba antgamtinis dvasinis pradas – būtinai absoliutus Dievas.
Teologija – žinių sistema (teorija) apie Dievą, Jo esmę, veiklą, paremta paties Dievo apreikštomis tiesomis. Iš esmės teologai jau “žino” tiesą, kurią reikia tik pagrįsti prigimtinio proto samprotavimais, nes, pasak krikščionybės filosofo Aurelijaus Augustino, teologija siekia pažinti protu tai, kuo tikima.
Menas – meno kūriniai iš tikrųjų...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 12729 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
16 psl., (12729 ž.)
Darbo duomenys
  • Filosofijos konspektas
  • 16 psl., (12729 ž.)
  • Word failas 258 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt