Darbo jėgos migracija yra sudėtinga ir aktuali problema, dominanti įvairių mokslininkų, kurie įvairiai ją interpretuoja. Ekonomistai darbo jėgos migraciją sieja su darbo rinkos būkle, pavyzdžiui, nedarbo, užimtumo, pajamų lygiu, socialinėmis garantijomis, taip pat bendra šalies ūkio ir socialine būkle bei gyvenimo lygiu. Išskirti šių veiksnių įtaką migracijai labai sunku, kadangi jie veikia kartu ir yra susipynę. Tai sunkina šių klausimų nagrinėjimą. Nepaisant to, šiame darbe bus bandoma išsiaiškinti pagrindinius darbo jėgos migracijos priežastis Lietuvoje.
Lietuvoje darbo jėgos migracijai skiriama nepakankamai dėmesio, nepaisant to, kad ši problema mūsų šalyje pastaruoju metu ypač aktuali, kadangi realūs jos mastai, ypač jaunų žmonių, yra dideli. Ekonomikos globalizacijos procese, o ypač Lietuvai įstojus į ES, potencialus darbo jėgos nutekėjimas iš Lietuvos į užsienio šalis gali tapti grėsmingas. Todėl yra labai svarbu susirūpinti darbo rinkos būkle, nedarbo, užimtumo problemų sprendimu, migracijos tendencijų analize ir t.t. Llietuvoje darbo jėgos migracijai skiriamas nepakankamas dėmesys, nėra net tikslios migruojančių apskaitos bei duomenų. Nėra net rimtai analizuojamos migracijos priežastys ir nepakankamai vertinamas migracijos poveikis šalies ekonominei ir socialiniai sistemai.
Pagrindinis šio darbo tikslas – remiantis įvairių mokslininkų darbo jėgos migracijos teoriniais tyrimais, išnagrinėti jos priežastis.
Darbo tyrimo objektas – darbo jėgos migracija Lietuvoje.
• Išsiaiškinti darbo jėgos migracijos priežastis.
• Apžvelgti makrolygio migracijos veiksnius.
• Apžvelgti mikrolygio veiksnius (amžius, senėjimas, kvalifikuotumas).
2. Tarptautinės migracijos vystymosi Lietuvoje istorinė apžvalga: ikisovietinis periodas
Iki ankstyvųjų 1940-ųjų tarptautinė migracija Lietuvoje, nors ir vėluodama, plito pagal tą patį modelį kaip ir daugumoje Europos šalių, turėjusių aiškią vakarų-šiaurės krypties orientaciją.
Dėl sovietinės okupacijos bei politinių apribojimų įvairaus pobūdžio išvykoms į užsienį, migracija įgavo gana specifinius bruožus ir 1940-1980 m. daugiausia buvo nukreipta į rytus, t. y. į buvusią TSRS. [9]
Pirmieji duomenys apie emigraciją iš Lietuvos siejami su XVII a., kai 1654 m. riteriui iš Kuršo (kuršių žemės) Jokūbui Kelteriui jo krikštatėvis Anglijos Karalius Jokūbas I padovanojo Tobago salą Karibų jūroje, kurioje buvo įkurta naujakurių kolonija...
Šį darbą sudaro 4927 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!