Pastraipos

Darbo įprasminimas literatūroje ,,Metai" (įžanga ir dėstymo pastraipa)

10   (1 atsiliepimai)
Darbo įprasminimas literatūroje ,,Metai" (įžanga ir dėstymo pastraipa) 1 puslapis
Darbo įprasminimas literatūroje ,,Metai" (įžanga ir dėstymo pastraipa) 2 puslapis
Darbo įprasminimas literatūroje ,,Metai" (įžanga ir dėstymo pastraipa) 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Lietuvių literatūroje darbo įprasminimo tema yra labai plačiai plėtojama. Darbas yra būtina pareiga ir neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis, o dirbantis žmogus vystosi ne tik profesiškai, bet ir dvasiškai. Kristijono Donelaičio lietuvių nacionalinės literatūros pradininko epinėje poemoje ,,Metai‘‘ Donelaitis darbą įprasmina Slunkiaus ir kitų nenaudėlių paveikslais, kontrastingai vaizduojamas būrų ir ponų gyvenimo būdas, darbštingumą skatina gamtos vaizdais, darbštumą iškelia kaip tautos savitumo bruožą. Apšvietos epochos vokiečių literatūros klasiko filosofinėje dramoje ,,Faustas‘‘ visą gyvenimą Faustas ieškojo gyvenimo prasmės ir gyvenimo pabaigoje Faustas suvokė, kad pats gyvenimas yra vertybė. Jis teigė, jog svarbu, kad žmogus būtų veiklus. Dramos pabaigoje Faustas pasiryžo nusausinti nenaudingus jūros plotus ir paversti juos tinkama gyventi žeme, jam atrodė, kad žmogaus gyvenimą įprasmina būtent darbas visuomenei. Donelaitis poemoje ,,Metai‘‘ rėmėsi bibliniais pasakojimais, aiškino juos būrams, kad šiems Dievo žodis būtų geriau suvokiamas, skatino dirbti, netinginiauti, o Faustas dramoje ,,Faustas‘‘ visą gyvenimą nerimo ir ieško gyvenimo prasmės ir kūrinio pabaigoje ją atrado, suprato, kad labai svarbus yra žmogaus veiklumas, darbas visuomenės labui.
Darbas – nuolatinis žmogaus gyvenimo palydovas. Darbas ne tik suteikia gyvenimui prasmę, bet ir ugdo žmogų, atskleisdamas jo gerąsias savybes ir žmogiškumą, darbas žmogaus vertės matas. Darbo įprasminimo tema ryški Kristijono Donelaičio lietuvių nacionalinės literatūros pradininko epinėje poemoje ,,Metai‘‘. ,,Metų‘‘ Kompozicija – keturios dalys: ,,Pavasario linksmybės‘‘ , ,,Vasaros darbai‘‘ , ,,Rudenio gėrybės‘‘ , ,,Žiemos rūpesčiai‘‘. Po XVII a. po praūžusio maro į Mažąją Lietuvą atvyko daug kolonistų: prancūzų, vokiečių, šveicarų. Jiems buvo suteiktos teisės laisvai ūkininkauti. Dauguma vietinių gyventojų lietuvninkų priklausė žemiausiam socialiniam sluoksniui – baudžiauninkams. Kūrinyje lietuviai buvo skirstomi į viežlybuosius ir nenaudėlius. ,,Vežlibieji‘‘: Pričkus- tai pagrindinis poemos veikėjas, kaimo seniūnas. Pasakotojas savo požiūrį išsakė jo lupomis. Pričkus buvo darbštus, skelbė būrišką išmintį, brangino lietuviškumą, būriškas dorybes, papročius. Pričkus išjuokė...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 570 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
3 psl., (570 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos pastraipa
  • 3 psl., (570 ž.)
  • Word failas 14 KB
  • Įkeltas: 2023 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią pastraipą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Literatūrinio rašinio „Skriaudos ir kaltės tema lietuvių literatūroje“ įžanga ir pastraipa

Literatūrinio rašinio „Skriaudos ir kaltės tema lietuvių literatūroje“ įžanga ir pastraipa Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Įžanga ir pastraipa tema "Kartų santykiai literatūroje" (Šatrijos Ragana)

Įžanga ir pastraipa tema "Kartų santykiai literatūroje" (Šatrijos Ragana) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Rašinio ,,Vyriškumo samprata literatūroje‘’ dėstymo pastraipa

Rašinio ,,Vyriškumo samprata literatūroje‘’ dėstymo pastraipa Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Agrarinis mentalitetas XX a. antros pusės lietuvių literatūroje (R. Granauskas ir M. Martinaitis)

Agrarinis mentalitetas XX a. antros pusės lietuvių literatūroje (R. Granauskas ir M. Martinaitis) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt