Dailės ir technologijų išplėstinis pamokos planas
Klasė: 4
Tema: Grafinė raiška. Keisti gamtos ir išmonės reiškiniai. Fantastiniai vaizdai.
Tikslas (tikslai): Mokysis įsižiūrėti ir apibūdinti savo ir dailininkų sukurtų kūrinių linijų ir dėmių ritmą bei spalvų įvairovę.
Uždaviniai: Drąsiai kurs grafinės ir spalvinės raiškos priemonėmis.
Mokymo ir mokymosi metodai: Bendra klasės veikla, tapymas, piešimas, kūrybinė veikla.
Vaizdinės priemonės: Interaktyvi lenta, piešimo popierius, guašas, akvarelė, teptukai, pieštukai.
Mokymosi eiga: Bendra klasės veikla, diskusija, piešinių, gamtos reiškinių analizavimas, kūrybinė veikla, piešimas, tapymas.
Pamokos dalys ir numatoma jų trukmė | Mokytojo veikla | Mokinių veikla | Pastabos |
Įvadinė dalis (3-5 min.) | |||
Diskusija. Įtraukimas. | Pokalbis. Mokytoja paklausia mokinių kokių jie žino gamtos reiškinių, kokius yra matę ir kur. Paaiškinama, kad yra įvairiausių keistų neįtikėtinų gamtos reiškinių, interaktyvioje lentoje parodomi pavyzdžiai nuotraukos ir vaizdo medžiagos (mėnulio vaivorykštė, miražas, halas, poliarinė pašvaistė, spalvotas mėnulis, saulės užtemimas, marmuriniai debesys, vėjo sūkuriai, ugnikalnių išsiveržimai ir pan.). Tokie reiškiniai vyksta retai, bet įspūdingai ir visame pasaulyje. Paprašoma atkreipti dėmesį kokios spalvos dominuoja (šalto atspalvio). | Mokiniai kelia rankas ir atsako į mokytojos klausimą. Mintys visų panašios. | Įtraukti į diskusiją visus mokinius. |
Pagrindinė dalis (35 min.) | |||
Pamokos temos ir tikslų skelbimas (35 min.) | Paaiškinama, kad šią pamoką mokiniai išmoks įsižiūrėti ir apibūdinti savo ir dailininkų sukurtų kūrinių linijų ir dėmių ritmą bei spalvų įvairovę. | Reikalinga interaktyvi lenta, priemonės veikloms. | |
Supažindinimas su nauja medžiaga. | Parodomi dailininkų piešiniai ir paveikslai, kaip jie pateikia spalvų įvairovę ir formas. Diskutuojame ką galime juose įžiūrėti. Parodomi M.K. Čiurlionio paveikslai, romantizmo dailės kūriniai paklausiama ar yra šiuos piešinius matę ar girdėję apie šiuos dailininkus. Trumpai papasakojama jų istorija, parodomas filmukas apie M.K. Čiurlionio kūrybą. Pabrėžiama, kad šio dailininko paveikslo yra fantastiniai ir daugiausiai susisieja su gamtos reiškiniais. Paklausiama mokinių kokius atspalvius dailininkai naudojo daugiausiai, kaip juos perteikė, ar gali įžiūrėti ką jie nori pasakyti savo piešiniuose. | Mokiniai įdėmiai tyrinėja nuotraukas ir dailininkų paveikslus, kelia rankas ir atsako į mokytojos užduotus klausimus. Pagrindžia savo nuomonę. | |
Šį darbą sudaro 618 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!