Civilinė teisė – teisės šaka, kuria reglamentuojami vienas nuo kito teisiškai nepriklausomų fizinių ir juridinių asmenų santykiai (turtiniai bei kai kurie asmeniniai neturtiniai). Pagrindinis civilinės teisės uždavinys yra nukreipti žmonių, įvairių organizacijų, taip pat valstybės institucijų veiklą ta linkme, kad būtų sparčiau vystoma privatine nuosavybe pagrįsta visuomenės ekonominė bazė ir sudarytos sąlygos vis geriau patenkinti fizinių bei juridinių asmenų materialinius ir dvasinius poreikius.
Darbo objektas: mokslinė literatūra,teisės aktai.
Darbo tikslas: remiantis moksline literatūra, išanalizuoti civilinės teisės reguliavimo dalyką, metodą, funkcijas, reglamentavimo principus.
1. Išsiaiškinti civilinės teisės reguliavimo dalyką.
2. Nustatyti civilinės teisės reguliavimo metodus.
3. Išsiaiškinti civilinės teisės funkcijas.
4. Nustatyti civilinės teisės reglamentavimo principus.
Kiekviena teisės šaka turi santykinai apribotą teisinio reguliavimo dalyką. ir reguliavimo metodą.
Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 1 straipsnyje sakoma, kad šis Kodeksas reguliuoja turtinius santykius ir su jais susijusius asmeninius neturtinius santykius, susiklostančius tarp fizinių asmenų, juridinių asmenų ar organizacijų, neturinčių juridinio asmens statuso. Įstatymu numatytais atvejais Kodeksas taip pat reguliuoja ir kitokius asmeninius neturtinius santykius.
Turtinius santykius taip pat reguliuoja viešosios ir kitos privačios teisės normos. Toliau minėtame projekte sakoma, kad turtiniams santykiams, pagrįstiems administraciniu vienos šalies pavaldumu kitai, taip pat mokesčių ir biudžeto bei kitokiems santykiams, kuriuos reguliuoja viešosios teisės normas, šio Kodekso nustatytos taisyklės netaikomos.
Taigi pagrindinis civilinio teisinio reguliavimo dalykas yra turtiniai santykiai. Turtiniai santykiai - tai tokie visuomeniniai santykiai, kurie atsiranda dėl turto. Jų objektas yra turtas.
Sakydami, kad visų turtinių santykių objektas yra turtas, nurodėme tik vieną, bendrą, nors ir esminį, šių santykių, požymį. Norint pažinti kokį nors reiškinį, reikia žinoti, iš ko jis susideda. Visuomeninių santykių turinį sudaro dalyvių elgesys, veiksmai. Teisės literatūroje paprastai nurodoma, kad turtiniai santykiai - tai ekonominiai santykiai, į kuriuos įeina turto valdymas, naudojimasis juo ir disponavimas. Tačiau šis apibrėžimas iš esmės nusako vien ekonominių nuosavybės santykių turinį. Nors nuosavybės santykiai ir sudaro turtinių santykių. pagrindą., bet be jų civilinėje apyvartoje labai svarbią vietą užima...
Šį darbą sudaro 4321 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
Nuolat dirbame, kad pagerintume visų mūsų turimų mokslo darbų kokybę, todėl informuojame, jog šis rašto darbas buvo patikrintas savo srities specialisto, todėl galite būti užtikrinti dėl šio darbo kokybės.
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!