Konspektai

Civilinė teisė, bendroji

10   (1 atsiliepimai)
Civilinė teisė, bendroji 1 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 2 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 3 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 4 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 5 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 6 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 7 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 8 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 9 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 10 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 11 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 12 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 13 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 14 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 15 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 16 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 17 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 18 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 19 puslapis
Civilinė teisė, bendroji 20 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

CT reglamentuoja turtinius santykius, kuriuos reglamentuoja ir kitos teisės šakos. CT suprantama kaip asmens subjektinė teisė (konkretaus asmens teisė).
Viešoji ir privatinė teisė. CT atribojimo nuo kitų teisės šakų teorinis pagrindas yra tradicinis teisės skirstymas į viešąją ir privatinę teisę. Viešosios teisės objektu laikomi santykiai, kurie užsimezga tenkinant viešuosius (bendruosius) interesus, o privatinės teisės-privačiuosius. Esminis abiejų teisių skirtumas-kad privatūs santykiai-tai santykiai dėl privačios nuosavybės bei asmeninio pobūdžio vertybių, kurie formuojasi tarp autonomiškų ir laisvų asmenų, kurių padėtis teisiškai lygi. Viešieji santykiaiformuojasi tarp bendruomenės viešiesiems interesams atstovaujančios bei juos įgyvendinančios institucijos ir jai pavaldžių privačių asmenų ar kitų institucijų (organizacijų). Civilinė teisė reglamentuoja visus turtinius santykius, kurių nereglamentuoja viešoji teisė. Viešajai teisei paprastai priskiriama-KT, ADT, BT, mokesčių, aplinkos apsaugos, t.p. BPT, ADPT, CPT, teisės šakos. Šiuolaikinė teisė savo funkcijas gali atlikti ir nesiremdama viešosios bei privatinės teisės atribojimu. LT teisinė sistema pabrėžia valstybės nesikišimo į privačius turtinius santykius principo esmę, sudaro palankią atmosferą privatinės teisės prioritetiniam plėtojimui-ir metodologinę reikšmę-naudojama kaip turtinių santykių teisinio reglamentavimo diferencijavimo kriterijus.
Privatinė ir civilinė teisė. Jos labai glaudžiai susiję, bet atspindi to paties reiškinio skirtingus aspektus. Civilinės teisės raida prasidėjo nuo Romos privatinės teisės. Ekonominių santykių plėtra sudarė prielaidas privatinės teisės skaidymuisi-kaip savarankiškos privatinės teisės šakos susiformavo komercinė, o vėliau ir darbo teisė. Todėl CT terminas tapo reikalingas naujoms CT funkcijoms ir jos normų taikymo riboms apibrėžti. Europos šalys, perėmusios Romos privatinės teisės ypatumus, suformavo kontinentinės privatinės teisės erdvę, kuriai priklauso valstybės, turinčios kaip savarankišką teisės šaką susiformavusią CT, kurios normos reglamentuoja turtinius santykius grindžiamus asmenų lygiateisiškumu. Anglijoje privatinė teisė formavosi per teismų sprendimais kuriamas tradicijas, todėl svarbiausi bruožai-teisminio precedento pripažinimas teisės šaltiniu ir nekodifikuota rašytinė teisė. Anglosaksų teisės struktūra bei esmę apibūdina atskirų institutų pavadinimai-nuosavybės, sutarčių, paveldėjimo teisė ir kt, o terminas CT dažniausiai vartojamas tik kontinentinės privatinės teisės sistemai apibūdinti. Istoriškai pirmiausia susiformavo 2 svarbiausios CT...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 85979 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
185 psl., (85979 ž.)
Darbo duomenys
  • Civilinės teisės konspektas
  • 185 psl., (85979 ž.)
  • Word failas 454 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt