Pažvelkime į vonios kambarį ir pamatysime pilnas lentynas ir spinteles, prikrautas buitinės chemijos ir asmens higienos produktų: skalbimo ir valymo priemonių, ploviklių, baliklių, valiklių, šveitiklių, dezodorantų, plaukų ir kūno priežiūros priemonių. Mes šias priemones naudojame, jos padeda mums greičiau susidoroti su tvarkos ir švaros palaikymo problemomis mūsų namuose, kasdieninėje ruošoje. Be abejo buitinė chemija mums naudinga palaikant kūno švarą, asmens higieną.
Bet kiekviena lazda turi du galus- jos “padeda” mums susirgti odos ir kvėpavimo organų sistemos ligomis, jomis galima apsinuodyti, jos veikia agresyviai ne tik namuose esančius mikroorganizmus, bet ir mus pačius. Besaikis buitinės chemijos produktų vartojimas namų ruošoje, noras savo namuose sukurti "sterilią” aplinką, priemonės su antimikrobiniais komponentais, sudaro prielaidas mūsų organizmui liautis kovojus su natūraliais aplinkos veiksniais- mikroorganizmais. Žmogaus organizmas linkęs gyventi “be rūpesčių”, nesutikdamas savo priešų. To pasėkoje sumažėja organizmo budrumas ir jis gali būti susargdintas banaliausio mikroorganizmo, kurio jis paprasčiausiai nebeatpažįsta ir su juo nekovoja. Todėl būtina saikingai naudoti buitinės chemijos preparatus, nereikia siekti ligoninės operacinės sterilumo savo namuose. Aišku tai nereiškia, kad galime vaikščioti nesiprausę ar neplautais rūbais, bet viskam turi būti saikas.
• katijoninės paviršinio aktyvumo medžiagos (dažniausiai- sulfatai);
• anijoninės paviršinio aktyvumo medžiagos (dažniausiai- chloridai);
• fosfatai, fosfatų junginiai;
• balikliai, optiniai balikliai;
• zeolitai, polikarboksilatai;
• audinių minkštikliai;
• fermentai, enzimai.
Be abejo priklausomai nuo gamintojo, skiriasi šių cheminių medžiagų santykis ir procentinė sudėtis įvairiose butinės chemijos produktuose. Be to įvairios “receptūros” skalbimo ir skalavimo priemonėse yra kvapiųjų medžiagų, spalvinių pigmentų, standintojų, konservuojančių medžiagų, sodos ir jos junginių. Turbūt visi esame pastebėję, kad skirtingi skalbimo milteliai skalbia nevienodai- čia ir pasireiškia jų cheminės sudėties skirtumai.
Mūsų tikslas ne analizuoti kokybės, sudėties skirtumus, bet aptarti pavojus, kurie slypi naudojant namuose skalbimo ir skalavimo priemones. Naudojant šias priemones namuose, reikia atkreipti dėmesį į tai:
1) Saugoti nuo vaikų. Vaikai yra smalsūs, jie susipažįsta su pasauliu liesdami, uosdami, ragaudami įvairius jiems nepažįstamus daiktus. Spalvingi buitinės chemijos...
Šį darbą sudaro 2658 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!