Referatai

Atmosferos apsauga ir tarša

9.2   (3 atsiliepimai)
Atmosferos apsauga ir tarša 1 puslapis
Atmosferos apsauga ir tarša 2 puslapis
Atmosferos apsauga ir tarša 3 puslapis
Atmosferos apsauga ir tarša 4 puslapis
Atmosferos apsauga ir tarša 5 puslapis
Atmosferos apsauga ir tarša 6 puslapis
Atmosferos apsauga ir tarša 7 puslapis
Atmosferos apsauga ir tarša 8 puslapis
Atmosferos apsauga ir tarša 9 puslapis
Atmosferos apsauga ir tarša 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Referatas apie atmosferos
Bendros žinios apie oro kokybę.
Atmosferos teršėjai.
Transportas.
Gyvenamosios aplinkos oro užterštumas kietosiomis dalelėmis bei metalais.
Transporto emisijų įtakos aplinkos oro taršai tyrimai.
Atmosferos apsauga.

Ištrauka

Oras yra sudėtine atmosferos dalis, gyvybės šaltinis augalams, gyvūnams, žmonėms. Oras, kuriuo kvėpuojame – tai įvairių dujų mišinys. Didžiąją jo dalį sudaro azotas (apie 78% tūrio) ir deguonies (apie 21%), kitos dujos – tai argonas (0,934% tūrio), anglies dioksidas (0,0314% tūrio), neonas, helis, metanas, vandenilis, ozonas ir kiti, taip pat antropogeninės kilmės teršalai.
Pagrindinę teršalų dalį į atmosferos orą išmeta automobilių transportas, pramonė, energetikos objektai ir kiti šaltiniai. Pastaraisiais metais Lietuvoje kasmet į aplinką patenka išlakų, kuriose yra apie 600 tūkst. tonų įvairiausių teršalų. Daugelio šalių vyriausybės ir savivaldybės atmosferos oro švarinimui skiria ypatingą dėmesį: skatinimas bešvinio benzino naudojimas, diegiamos naujos netaršios gamybos technologijos, statomi dūmų valymo įrenginiai, tobulinamos miestų transporto schemos, racionaliai išdėstomos degalinės ir stambūs prekybos cechai, propaguojamas dviračių transportas, įrengiamos pėsčiųjų ir nerūkymo zonos.
Dėl intensyvios pramonės plėtotės (chemijos, metalurgijos, branduolinės energijos) ūkio chemizavimo, informacijos srauto ir nemąžtančio jos poreikio kyla problemų aplinkos būklei. Atsiranda nepageidaujamų reiškinių: užterštos upės ir ežerai, oras. Tarp užterštumo situacijų Vilniuje didžiausią dalį sudaro oro užterštumas. Orą daugiause teršia automobilių transportas (apie 50% išmetamų teršalų), pramonės įmonių trešalai bei šiluminė energetika. Pramonės išmetami teršalai patenka į aukštesnius atmosferos sluoksnius ir yra išsklaidomi didelėje teritorijoje, o transporto išmetamos dujos gali kauptis požeminiame sluoksnyje ir kelti tiesioginį poveikį žmonių sveikatai. Pagrindiniai oro teršalai yra anglies monoksidas (smalkės), azoto oksidai, sieros oksidai, angliavandeniliai, dulkės (kietosios dalelės).
Dulkės. Dažniausiai sutinkami taršos šaltiniai yra katilinės, naudojančios iškastinį kurą (išmeta pelenus ir suodžius), pramoniniai procesai (metalo, audinių dulkes), dirvos erozija, fotocheminiai procesai bei transportas, kuris ne tik tiesiogiai išmeta kietasias daleles, bet ir jas pakelia nuo kelio dangos. Mieste dulkės sumažina saulės spinduliavimo trukmę, ultravioletinio spinduliavimo intesyvumą. Didelės dulkių koncentracijos aplinkos ore saulės spinduliavimo ir drėgmės poveikyje gali įtakoti klimatines sąlygas ir sumažinti matomumą. Smulkiosios dalelės dalyvauja debesų formavimesi, ir esant intensyviems išmetimams gali padidinti debesuotumą ir kritulių kiekį.
Dujos. Kiekvienais metais...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1915 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (1915 ž.)
Darbo duomenys
  • Chemijos referatas
  • 10 psl., (1915 ž.)
  • Word failas 148 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt