Referatai

Černobilio avarija

10   (1 atsiliepimai)
Černobilio avarija 1 puslapis
Černobilio avarija 2 puslapis
Černobilio avarija 3 puslapis
Černobilio avarija 4 puslapis
Černobilio avarija 5 puslapis
Černobilio avarija 6 puslapis
Černobilio avarija 7 puslapis
Černobilio avarija 8 puslapis
Černobilio avarija 9 puslapis
Černobilio avarija 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Černobilis – nedidelis miestelis šiaurės Ukrainoje, netoli Baltarusijos sienos. Nuo Ukrainos sostinės Kijevo iki Černobilio (12500 gyv.) 110 km Černobilio atominė elektrinė (AE) pastatyta 15 km į šiaurės vakarus nuo pačio Černobilio miestelio. Dar 3 km į šiaurės vakarus nuo AE yra Pripetės miestas Baltarusijoje (45000 gyv.). 1986 m. TSRS turėdama 43 veikiančius reaktorius gamino apie 10% pasaulinės branduolinės energijos. Visi šie reaktoriai gamino 27000 megavatų (MW) elektros energijos. Kiti 36 reaktoriai buvo konstravimo stadijoje ir ateityje turėjo gaminti 37000 MW elektros energijos. 1986 m. keturi RBMK tipo Černobilio AE reaktoriai buvo moderniausi Tarybų Sąjungoje, du kiti reaktoriai buvo statybų stadijoje.
Černobilio avarija – pati baisiausia atominės energetikos katastrofa pasaulyje. Sovietų vadovybė bandė nuslėpti šią katastrofą, o vėliau smarkiai sumažinti jos mastus.Černobilio AT katastrofa įvyko Balandžio 25 d. kai 4 –as reaktorius buvo planuojamas išjungti aptarnavimui. Prieš išjungiant, operatorius atliko testą, kurio metu nustatoma, kiek laiko dirba aušinimo turbinos, nutrūkus reaktoriaus darbui. Testo atlikimui, mažinamas reaktoriaus galingumas.Atliekant įprastą testą, reaktoriaus galingumas turi būti sumažintas iki 30%, bet tai nebuvo padaryta dėl elektros energijos poreikio. Taigi reaktorius liko dirbti 50% galingumu. Balandžio 26 d. AE personalas atnaujino reaktoriaus galingumo mažinimą. Bet operatorius pamiršo išjungti kontrolerį ties 30% riba, dėl ko galingumas staigiai nukrenta iki 1% (iki 30 MW). Tai buvo esminis procedūrų pažeidimas, nes reaktorius nebuvo apskaičiuotas dirbti tokiu mažu galingumu,tai operatorius padidino reaktoriaus galingumą iki 7%, galingumas staigiai pakyla iki 200 MW. Per 4,5 s. galingumas reaktoriuje 120 kartų viršija leidžiamą normą. Visas radioaktyvus kuras sureaguoja. Susidaręs garo slėgio perteklius patenka į turbinas ir į aušinimo sistemą, sulaužydamas vamzdžius ir išlauždamas reaktoriaus šarvą. Įvyksta sprogimas reaktoriuje – sprogsta radioaktyvus kuras ir reaktoriaus šerdis. Išsilaksto degančio grafito gabalai ir radioaktyviosios medžiagos. Pirmiausia reikėjo užgesinti gaisrus, nes tame pačiame pastate buvo ir kitas reaktorius, kuris irgi galėjo sprogti. Gaisrininkai didvyriškai gesino gaisrus. Jie...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2539 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1.Įžanga 2
 • 2.Černobilio katastrofos sistemos priežastys 3
 • 3.Katastrofos pasekmės 4
 • 4.Černobilio avarijos metu į aplinką pasklidę radioaktyvūs
 • elementai 5
 • 5.Katastrofos pasekmės Europos šalyse 6
 • 6.Katastrofos pasekmės mūsų šalyje 7
 • 7.Černobilis šiandien 8
 • 8.Išvados 9
 • 9.Literatūra 10

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (2539 ž.)
Darbo duomenys
 • Kvantinės mechanikos referatas
 • 10 psl., (2539 ž.)
 • Word failas 187 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Černobilio Atominės Elektrinės (AE) avarija

Černobilio Atominės Elektrinės (AE) avarija Kvantinė mechanika Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt