Referatai

Biurokratija ir demokratinė kontrolė

9.0   (3 atsiliepimai)
Biurokratija ir demokratinė kontrolė 1 puslapis
Biurokratija ir demokratinė kontrolė 2 puslapis
Biurokratija ir demokratinė kontrolė 3 puslapis
Biurokratija ir demokratinė kontrolė 4 puslapis
Biurokratija ir demokratinė kontrolė 5 puslapis
Biurokratija ir demokratinė kontrolė 6 puslapis
Biurokratija ir demokratinė kontrolė 7 puslapis
Biurokratija ir demokratinė kontrolė 8 puslapis
Biurokratija ir demokratinė kontrolė 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Auganti viešojo administravimo ir biurokratijos modelio įtaka politikai, kelia suprantamą rūpestį viešosios politikos betarpiškiems dalyviams ir jos formuotojams bei akcentuoja demokratinės kontrolės būtinumą. Ne taip seniai buvo manyta,kad suteikus biurokratijai neribotą galią uždavinių spendimų terpėje, jos efektyvumas išaugs. M.Weber interpretavimas,kad biurokratinei sistemai reikia suteikti hipergalią buvo labai gajus. Tačiau šiandien toli gražu nemanoma, kad biurokratijai suteikus neribotos veiklos parametrus, įmanoma pasiekti norimo tikslo ar pagerinti organizacijos efektyvumo rodiklius.
Jau M.Weber rėmėsi egzistencializmo teorija, nagrinėdamas nesuderinamų vertybių, idėjų kovą, bandymus primesti kontrolę vienai ar kitai veiklos sričiai. Jo nuomone didžiausią pavojų žmogaus vertei kėlė galimybė individui būti pajungtam bevardės organizacijos kontrolei. Jis manė,kad tokios sistemos kaip socializmas, nepadidins efektyvumo, o tik dar daugiau paskatins organizacijų viešpatavimą asmenybės atžvilgiu ( 5,28). Tačiau biurokratijos ekspansija šiame šimtmetyje vyko tokiais tempais, kad, politikų nuomone, administracinės galios sutelkimas vieno valstybinės valdymo sistemos rankose, neišvengimai vedė prie labai plačios autonomijos, kuri vėliau gali išsigimti į įvairių formų “neefektyvumą”.
Pirmiausia biurokratijos kaip valdžios sistemos, kurioje dominuoja tarnautojai demokratinės kontrolės strategija turi atsižvelgti į politikos prigimtį ir pačios biurokratijos požiūrį. Demokratija- tai vienu atžvilgiu bendras sprendimas ar nutarimas, o iš kitos pusės savivalda, tuo metu kai pagrindinis biurokratijos bruožas- tarnautojų skyrimas į pareigas.( 6, ). Biurokratijos paklusnumas priklauso nuo jos pačios noro.Dažniausiai biurokratija priešinasi bet kokios formos kontrolei, nes neegzistuojant išorinei koordinuotai priežiūrai, ši sistema jaučiasi laisva savo veiksmų ir saviplėtos apribojimų.
Biurokratai mano, kad kontrolę naudoja išorės atstovai, ji mažai gali varžyti jų veiksmus. Biurokratai tai pasiekia per skirtumą tarp politikos ir administravimo, tačiau paskui politika apibrėžiama taip, kad pasidarytų beveik tuščia sąvoka. Pirmiausia reikia pažymėti, kad biurokratai dažniausiai atmeta tezę, kad jie kuria politiką. Politika, anot jų kuriama kitur, paprastai aukštesnėse institucijose. Tačiau realiai atskirti politiką nuo administravimo nėra taip paprasta. Administratoriai vaidina žymų vaidmenį apibrėždami kas priklauso politikos, o kas administravimo sričiai. Biurokratai supranta politikos kūrimą kaip nesudėtingą...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2766 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2766 ž.)
Darbo duomenys
  • Viešasio administravimo referatas
  • 9 psl., (2766 ž.)
  • Word failas 68 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Tradicinis viešojo administravimo modelis. M. Weberio biurokratija. Powėberinės biurokratijos teorijos

Tradicinis viešojo administravimo modelis. M. Weberio biurokratija. Powėberinės biurokratijos teorijos Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą

Biurokratijos politinės kontrolės formos ir raiškos būdai

Biurokratijos politinės kontrolės formos ir raiškos būdai Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą

Viešojo administravimo vidinė ir išorinė priežiūra bei kontrolė

Viešojo administravimo vidinė ir išorinė priežiūra bei kontrolė Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą

Demokratinės vertybės ir viešasis administravimas

Demokratinės vertybės ir viešasis administravimas Viešasis administravimas Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt