Šiandien sąvoka „biurokratija“ daugeliui sukelia nemalonias asociacijas. Dažniausiai biurokratija siejama su formalizmu, popierizmu, laiko vilkinimu ir sustabarėjimu. Idealaus biurokratijos tipo ir biurokratijos teorijos autorius Maxas Weberis buvo įsitikinęs priešingai – jo manymu, biurokratija yra pranašesnė už kitas organizacijos formas. Be to, Weberio biurokratija pasižymi racionalumu, tačiau autoriaus pasiūlytas racionalumas, kaip jis pastebėjo vėliau, gali tapti perdėtas, o tai tik dar labiau kelia visuomenės pasipiktinimą.
Todėl šio rašto darbo objektas yra M. Weberio racionali biurokratija.
Darbo tikslas – išsiaiškinti M. Weberio racionalios biurokratijos sampratą.
Tikslą įgyvendinti padės šie uždaviniai: 1. Apibrėžti „biurokratijos“ sąvoką. 2. Apžvelgti M. Weberio biurokratijos teoriją. 3. Išsiaiškinti M. Weberio racionalios biurokratijos sampratą. 4. Apžvelgti „geležinio biurokratijos narvo“ sampratą.
Darbe bus naudojama 2004 metų leidimo Shafritz M. Jay ir kt. knyga „Classics of public administration“, kurioje pateikta Maxo Weberio biurokratijos charakteristika. J.E. Lane knygoje „Viešasis sektorius: sąvokos, modeliai, požiūriai“ pateikiama biurokratijos sąvokos bei biurokratijos kaip racionalumo samprata. Tuo tarpu išsamiausiai Weberio biurokratija išnagrinėta Gudelionytės – Gilienės L. straipsnyje „ Biurokratijos mechanizmas ir perspektyvos“ (Tiltai, 2003 Nr.13 Priedas: Transformacijos Rytų ir centrinėje Europoje).
Dalis medžiagos bus paimta iš internetinių publikacijų. Pagrindinės yra šios: John Kilcullen. Max Weber: on bureaucracy: < > bei Stephen P. Borgatti. Bureaucracy: < >.
Visų pirma būtina išsiaiškinti biurokratijos kilmę bei „biurokratijos“ sąvokos reikšmę.
Biurokratija egzistavo jau iki to laiko, kol buvo išrastos sąvokos ir teorijos jai apibūdinti. Jau pačios pirmosios organizacijos turėjo biurokratijos bruožų, kaip pavyzdžius galima paminėti senovinių civilizacijų valdžios struktūras, piramidžių statybą, Romos imperijos kariuomenę, dar vėliau – viduramžių Romos katalikų bažnyčią. Kinų Songų dinastija (960 m. po Kr.) taip pat buvo sukūrusi centralizuotą biurokratiją, kurią sudarė civiliai studentai - pareigūnai. Biurokratija atsirado tam, kad koordinuotų visuomenės struktūrų funkcionavimą ir palaikytų tvarką.1 Tačiau biurokratija, kokią mes suprantame šiandien, atsirado XIX a., o patį biurokratijos terminą sugalvojo prancūzų ekonomistas Jean Claude Marie Vincent de Gournay dar 1745 m. Ji reiškė...
Šį darbą sudaro 2967 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!