Birutė Pūkelevičiūtė – brandi rašytoja, turinti savitą stilių ir personažų parodymo būdą, kiekviename kūrinyje ši autorė nauja ir gaiviai patraukli. „Naujųjų metų istorija“ – tai dar vienas svarus įnašas į lietuvių literatūrą išeivijoje. Romano personažai – gyvi, kažkur tartum sutikti, tartum pažįstami ir artimi. Tačiau savo charakteriais visiškai nauji, literatūriškai teisingi, gyveną ant dviejų pasaulių – senojo ir naujojo – ribos. Praeitis ir dabartis, gyvenimas ir mirtis, kartų skirtumas ir pažiūrų pasikeitimas taip ryškiai juose atsispindi, kad jie iš naujo grįžta mūsų tarpan, lyg neseniai būtų iš namų išėję.
Tyrimo objektas – romanas „Naujųjų metų istorija“.
Darbo tikslas: išanalizuoti romano problematiką.
Darbo uždaviniai: perskaičius romaną, išanalizuoti jo meninę struktūrą, įvardyti kūrinio problemas, jų aktualumą.
Darbo medžiaga yra Birutės Pūkelevičiūtės romanas „Naujųjų metų istorija“.
Šis romanas gaivina ne tik savo išieškotu, sultingu žodžiu, gyvais dialogais, ryškiais vaizdais, bet ir labai nuoseklia romano slinktimi, kažkokio likimo paliestų asmenų kelione. Tai dar vienas premijuotas Birutės Pūkelevičiūtės kūrinys.
KŪRINIO STRUKTŪRA
Grožinė literatūra egzistuoja kaip atskiri kūriniai. Kūrinys sudarytas iš daugelio elementų, arba sistemų. Įvairios sistemos viena su kita susijusios, priklauso viena nuo kitos, pereina viena į kitą ir taip sudaro uždarą meninę struktūrą. Kūrinys yra įvairių sistemų struktūra. Naujuosiuose literatūros mokslo šaltiniuose visos kūrinio sistemos skirstomos į tam tikrus sluoksnius. Dažniausiai skirimai trys pagrindiniai struktūriniai kūrinio sluoksniai:
1. loginis: jį sudaro temos, problemos, idėjos, emocijos. Šias sistemas galima tik protu suvokti, galima numanyti, justi.
2. vaizdinis: veikėjai, veiksmai, įvykiai, gamtos ir kitokie vaizdai ir t.t. Šio sluoksnio sistemos konkretesnės : skaitant kūrinį, jas galima įsivaizduoti, atgaminti sąmonėje kaip konkrečius paveikslus, vaizdus.
3. materialusis sluoksnis (raiškos planas). Materialusis sluoksnis suvokiamas pojūčiais – jis girdimas.
Romane „Naujųjų metų istorija“ aptarsiu loginį ir vaizdinį kūrinio sluoksnį.
Loginis kūrinio sluoksnis
Kaip jau buvo minėta loginį sluoksnį sudaro temos, problemos, idėjos ir emocijos. Tad pirmiausia aptarsime romano temą.
Tema – kūrinyje vaizduojamas gyvenimo reiškinys. Romano „Naujųjų metų istorija“ tema yra praeitis ir dabartis....
Šį darbą sudaro 3040 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!