Konspektai

Bendrosios psichologijos konspektas

9.4   (2 atsiliepimai)
Bendrosios psichologijos konspektas 1 puslapis
Bendrosios psichologijos konspektas 2 puslapis
Bendrosios psichologijos konspektas 3 puslapis
Bendrosios psichologijos konspektas 4 puslapis
Bendrosios psichologijos konspektas 5 puslapis
Bendrosios psichologijos konspektas 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Psichologija-mokslas apie psichikos faktus, dėsnius ir mechanizmus. Psichika-vidinio gyvenimo reiškinių visuma(siela).Žmogaus psichika- tai daugybė tikrovės atspindėjimo ir žmogaus elgsenos reguliavimo reiškinių. Psichologija tiria asmenybės, kaip psichinių reiškinių integruotos visumos, formavimąsi, jos poreikius ir tikslus, santykius su gamta, kitomis asmenybėmis, visuomene ir kitas ypatybes.Psichikos komponentai:*sąmonė- tai gamtinės ir visuomenės aplinkos atspindėjimas, gamtos ir visuomenės dėsnių pažinimas, būsimų tikrovės reiškinių prognozavimas,ji yra aukščiausia psichikos forma, būdinga tik žmogui*Savimonė-savo asmenybės ir jos santykių su aplinka atspindėjimas, savo“aš pažinimas, savo elgsenos kontrolei, reguliavimui ir saviauklai.*Nesąmoningi reiškiniai yra sapnai, primirštų praeities išgyvenimų vaizdiniai, ėjimo, mąstymo įgūdžiai bei įpročiai- dar vadinama pasąmonė,svarbią pasąmonės reiškinių sritį sudaro paveldėti instinktyvūs potraukiai. Psichiniai reiškiniai skirstomi: psichiniai procesai-tai dinamiški, dažnai besikeičiantys reiškiniai, kurie prasideda veikiant išoriniams ar vidiniams dirginimams ir baigiasi jiems nutrūkus, jie dar skirstomi:pažinimo,jausmų ir valios psichinėms būsenoms-apibūdina psichosomatiniai kitimai, palaikantys santykinai pastovų psichinės veiklos lygį ,psich. būsena. galima laikyti darbingumą energingumą ir t.t Psichinės savybės- realityviai (pastovus elgsenos būdas)pastovus reiškiniai,besikartojantys atskirų individų santykiuose su tikrove nepriklausomai nuo konkrečių dirginimų. Psicholog. priklauso mokslų apie žmogaus sistemai, todėl ji susijusi su visais mokslais, kurie vienu ar kitu aspektu liečia žmogaus egzistencijos problemas: filosofiją, sociologija, biologija pedagogika ir kt.Bet koks mokslinis pažinimas yra sudėtinga psichinė veikla, kuri gali būti psichologijos mokslo objektas.Ps. šakos:*bendroji-tiria bendriausius normalaus suaugusio žmogaus psichikos dėsningumus*socialinė-mokslas apie žmonių grupėms būdingus psichinius reiškinius*individo-tyria atskirų žmonių psichiką*amžių tarpsnių-atskiro žmogaus psichikos tam tikrą amžiaus tarpsnį*pedagoginė-mokymo ir auklėjimo bei mokymosi ir saviauklos psichologinius dėsningumus,santykius tarp moksleivių ir mokytojų irt.t.Pažinodamas teigiamas ir neigiamas savo psichikos ypatybes žmogus gali tiksliau siekti savo asmenybės tobulėjimo.
Pažinimo procesais vad. tie psichikos reiškiniai,kuriais žmogus informaciją apie išorinę tikrovę bei patį save.Jutiminiu pažinimu laikomas tiesioginis daiktų bei reiškinių savybių ir tų daiktų bei reiškinių kaip visumos pažinimas,kai reiškiniai veikia jutimo organus.Loginis pažinimas vyksta jutimais gautą informaciją pertvarkant.Jutiminio pažinimo rūšys:*pojūčiai-jutiminio pažinimo procesai,kuriais pažįstamos tikrovės daiktų ir reiškinių savybės, kai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 9034 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (9034 ž.)
Darbo duomenys
  • Psichologijos konspektas
  • 6 psl., (9034 ž.)
  • Word failas 206 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt