Mūsų Aš vaizdas svarbus bendravime todėl, kad dėka jo mes vertiname patys save bei sąveikaujame su kitais mus supančiais žmonėmis.
Žmogus, bendraudamas su kitais žmonėmis, tuo pačiu pažįsta ne tik juos, bet ir save, t.y. kiti žmonės pasako tam tikras pastabas, į kurias mes atsižvelgiame ir taip pažįstame save.
Kai mes geriau pažįstame savąjį Aš, mes galime efektyviau bendrauti su mus supančiais aplinkiniais. Taip atsitinka todėl, jog kai kurias grėsmingas savo Aš vaizdo dalis mes išstumiame į pasąmonę. Todėl dažnai Aš vaizdo dalys, kurias mes užmirštame, kuriomis stengiamės atsikratyti, tampa įvairių bendravimo sunkumų priežastimi.
Aukštą, ir žemą savigarbos lygius atitinka tam tikras bendravimo stilius bei kalbos būdas. Aukštos savigarbos žmonių žodžiuose galime įžvelgti ir savo klaidų pripažinimą, ir atsakomybę už savo veiksmus. Šie žmonės rūpinasi kitais ir sugeba užjausti. Jie nereikalauja sau ypatingo dėmesio, jų požiūris į save tvirtas, todėl jie nebijo kritikos ir nesėkmių. Jie gerai galvoja apie kitus ir patys tikisi pritarimo iš aplinkinių. Šie žmonės jaučiasi gerai, būdami ir su pranašesniais už save. Tuo tarpu tie, kurių savigarbos lygis žemas, kurie nepasitiki savimi, būdami tarp žmonių jaučiasi bejėgiai. Jie nenori rizikuoti, užmegzdami santykius su kitais žmonėmis, todėl labai apriboja savo bendravimą. Jiems budinga suglebusi laikysena, „apsauginių" gestų gausa, jiems trūksta gyvumo. Kalbėdami šie žmonės nuolat sau prieštarauja, apie kitus kalba su pavydu.
Aš sužinojau, jog mano Aš vaizdas formuojasi dalyvaujant įvairiose socialinėse grupėse. Taigi įvairiose bendravimo situacijose aš stengsiuosi praplėsti, pagilinti savo Aš vaizdą, kad galėčiau efektyviau bendrauti.
2 užduotis. Konfliktai grupėje
Aprašykite konfliktą, kilusį grupėje (šeimoje ir pan.).
Marius ir Audrius žiūrėjo televizorių. Audrius įsijungė LNK kanalą, o Marius jį iškart perjungė iš principo, nes jo giliu įsitikinimu per šį kanalą nieko gero nerodo. Audrius labai norėjo pažiūrėti per pastarąjį kanalą filmą. Tarp šių draugų kilo principinis konfliktas.
Įvardinkite visas galimas konflikto priežastis (tiek įsisąmonintas, tiek ne), klausdami, ar konflikto šaltinis yra individe ar...
Šį darbą sudaro 1226 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!