Žmogaus ryšys su žmogumi – viena iš didžiausių socialinių vertybių.
Bendravimas, tai kiekvienam iš mūsų įprasta, kasdieninė veikla. Norime ar nenorime, mokame ar nemokame, mes nuo pat ryto iki vakaro su kuo nors bendraujame. Vaikai bendrauja su tėvais, studentai su dėstytojais, įstaigų darbuotojai su savo vadovais, bendradarbiais, klientais. Net tada, kai šalia nėra nė vieno žmogaus, jaučiame aplinkinių įtaką. Bendravimas atskleidžia savo prasmę ne tik kaip malonumo siekimas, bet ir kaip vertybė, praturtinanti abi bendraujančias puses.
Bendravimas, tai kur kas sudėtingesnis procesas, nei mums atrodo.
Bendravimas – tai dviejų, ar daugiau, žmonių tarpusavio sąveika, kurios metu yra perduodama informacija, patenkinami įvairūs poreikiai: tokie kaip saugumas dominavimo saviraiškai ir kt. Bendravimas padeda giliau pažinti save, suprasti tai kas mes esame iš tikrųjų. Mes mokame bendrauti ar ne, esame malonūs ar ne, gauname atsakymus bendraudami ar ne.
Bendravimas - tai menas. Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, mintimis, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę.
• Bendravimą kaip tarpusavio sąveiką (socialinė interakcija);
Komunikacija yra svarbi kaip įrankis, leidžiantis mums perduoti informaciją bendraujant, arba kaip būdas priimti žinias. Gebėjimas sėkmingai ir efektyviai komunikuoti visuomenėje daugeliu atvejų gali būti sėkmės garantas.
Komunikacijos procesas - tai socialinis bendravimas su kitais.
Komunikacija - tai informacijos perdavimo ir priėmimo tarp dviejų ir daugiau žmonių, siekiant bendro supratimo. Jis labai svarbus bendruomenės elgsenai, kadangi šiuo procesu realizuojami žmogiškieji santykiai.
Komunikacijos procesas vyksta šia grandine:
Mintyse suformuluojama idėja užkoduojama perduodama
priimama iškoduojama (suprantant jos prasmę) naudojama.
Žmogus, perduodantis informaciją, vadinamas komunikatoriumi. Žmogus, priimantis informaciją, vadinamas priėmėju. Vienpusė komunikacija vyksta, kai informacija iš komunikatoriaus sklinda priėmėjui, tačiau šis nerealizuoja grįžtamojo ryšio. Efektyvus informacijos priėmimas vyksta realizuojant šiuos 5 žingsnius:
1) informacija gaunama;
2) informacija suprantama;
3) informacija priimama;
4) informacija panaudojama;
5) realizuojamas grįžtamasis ryšys.
Bendraudami žmonės dalijasi žiniomis, nuomonėmis, praneša vieni kitiems savo norus, jausmus ir t.t. Perduoti šią informacijai naudojami įvairūs būdai: kalba (verbalinis bendravimas), mimika, gestai, veido išraiška ir...
Šį darbą sudaro 2527 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!