2006 m.
Anksčiau buvo bylų procesas dėl naujai paaiškėjusių bylos aplinkybių. Dabar yra daugiau variantų.
1. BPK 40 skirsnis – nieko nesikeičia - 463-470 str. B/B atnaujinimas dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių.
Tai aplinkybės dėl kurių galima atnaujinti procesą (464 str.):
Naujai paaiškėjusios aplinkybės, kurioms esant galima panaikinti nuosprendį ar nutartį ir atnaujinti baudžiamąją bylą, yra šios:
1)įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu nustatytas žinomas liudytojo ar nukentėjusiojo parodymų arba ekspertizės akto melagingumas, taip pat kitų įrodymų, kuriais paremtas nuosprendis ar nutartis, netikrumas;
2)įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu nustatyti nusikalstami teisėjų piktnaudžiavimai, buvę nagrinėjant bylą;
3) įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu nustatyti nusikalstami dariusių byloje tyrimą asmenų piktnaudžiavimai, dėl kurių buvo priimtas neteisėtas ir nepagrįstas nuosprendis;
4) kitokios aplinkybės, kurios teismui nebuvo ir negalėjo būti žinomos priimant nuosprendį ar nutartį, nors parengtinis bei teisminis tardymas buvo atliktas išsamiai ir visapusiškai, ir kurios atskirai ar kartu su pirmiau nustatytomis aplinkybėmis įrodo, kad nuteistasis yra nekaltas arba kad jis padarė lengvesnį ar sunkesnį nusikaltimą negu tas, už kurį jis nuteistas, taip pat kurios įrodo, kad išteisintasis arba asmuo, kurio byla nutraukta, yra kaltas.
Tuo atveju, kai šio straipsnio pirmosios dalies 1-3 punktuose išvardytų asmenų atžvilgiu negalima priimti nuosprendžio dėl kaltinamojo mirties arba dėl patraukimo baudžiamojon atsakomybėn senaties terminų suėjimo, arba dėl amnestijos ar malonės akto, naujai paaiškėjusias aplinkybes nustato tyrimas, atliekamas šio kodekso 466 ir 467 straipsniuose nustatyta tvarka.
1-3 susiję su įsiteisėjusio teismo nuosprendžio priėmimu, o 4 – bendro pobūdžio.
Peržiūrėti teismo nuosprendį galima per 1m. nuo šių aplinkybių paaiškėjimo dienos.
Paaiškėjus aplinkybėm turi būti kreipiamasi su pareiškimu prokurorui – nuteistasis, išteisintasis, nukentėjusysis, civilinis ieškovas, atsakovas.
Prokuroras priklausomai nuo teismo :apylinkės T. – apylinkės prokuroras., apygardos T. – apygardos prokuroras., apeliacinis, AT – generalinė prokuratūra.
Gavęs pareiškimą prokuroras priima nutarimą pradėti procesą dėl naujai paaiškėjusių aplinkybių. Jei prokuroras neranda pagrindo, galima skųsti aukštesniam. Jeigu priima – išaiškina aplinkybes ir priklausomai nuo rezultatų.
Perduoda surašęs išvadą teismui dėl proceso atnaujinimo.
2. Jei neranda pagrindo – nutraukia....
Šį darbą sudaro 2009 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!